در هفته اول تعطیلات نوروز؛
۱۴ هزار خدمت بهداشتی و درمانی در دشتستان به مراجعین ارائه شده است

1 فروردين 1403
رئیس گروه توسعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: در هفته اول تعطیلات نوروز، ۱۴ هزار و ۹۳ نفر خدمت بهداشتی و درمانی به مراجعین و مسافرین نوروزی ارائه شده است.

علی‌محمد شفا خواه در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی در ایام تعطیلات نوروز فعال بوده‌اند و به مراجعین و مسافران خدمات ارائه می‌دهند و در این مراکز ۳۰ پزشک و ۷ دندان‌پزشک در شیفت‌های مختلف از شبانه‌روز فعالیت داشته‌اند و در حدود ۱۰ هزار و ۳۶۰ نفر از خدمات پزشک عمومی و خدمات پرستاری (تزریقات و پانسمان) و دندانپزشکی بهره‌مند شده‌اند.
شفا خواه همچنین تصریح کرد: علاوه بر مراکز خدمات جامع سلامت، آزمایشگاه مرکزی و مرکز مشاوره حین ازدواج و مراکز هیپوتیروئیدی نیز در این ایام فعال بوده‌اند و به ۹۰۰ نفر در این مراکز خدمات آزمایشگاهی و بالینی ارائه شده است.
وی در خصوص کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها عمومی فعال در ایام تعطیلات نوروزی در شهرستان بیان کرد: خوشبختانه امسال کلینیک‌های سرپائی و درمانگاه‌های عمومی و تخصصی هم طبق برنامه از پیش تعیین‌شده فعال بوده‌اند و در کنار بیمارستان مهر و گنجی برازجان به بیماران خدمات پزشکی ارائه می‌دهند و از بار مراجعات بیماران سرپایی به مراکز دولتی کاسته‌اند و در این زمینه قبل از تعطیلات نوروز، با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و نصب بنر به مردم اطلاع‌رسانی شده است تا باعث سردرگمی مردم نشود.
شفا خواه خاطرنشان کرد: در شهر برازجان علاوه بر کلینیک‌ها و درمانگاه‌های عمومی، سه مطب پزشک عمومی نیز در سطح شهر در ایام تعطیل فعال بوده و در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی سطح شهرستان علاوه بر پرسنل بهداشتی، پزشک و تیم سلامت برای خدمت‌رسانی به مردم حضور فعال دارند.
رئیس گروه توسعه شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: کلینیک تخصصی پزشکان ولایت برازجان نیز از تاریخ ۲۹٫ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ به جز روزهای تعطیل رسمی، طبق برنامه زمان‌بندی‌شده؛ خدمات تخصصی به مراجعین ارائه می‌دهند و بیماران می‌توانند از خدمات تخصصی با تعرفه دولتی بهره‌مند شوند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     بهداشت.محیط     نوروز.1403    

تاریخ بروز رسانی:   6 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >