سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان هشدار داد؛
۱۸۰ مورد حیوان گزیدگی در شهرستان کنگان/ زنگ خطر ابتلا به بیماری کشنده «هاری» در کنگان

18 فروردين 1403
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: ۱۸۰ مورد حیوان گزیدگی در شهرستان کنگان از ابتدای سال ۱۴۰۲ زنگ خطر ابتلا به بیماری کشنده «هاری» را به صدا درآورده است.

 به گزارش فاطمه آهو خوش در گفت‌وگو روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت:  از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون بالغ‌بر ۱۸۰ مورد حیوان گزیدگی در نواحی تحت پوشش شهرستان گزارش‌شده است که تمامی موارد اقدامات پیشگیری و درمانی را دریافت کرده‌اند، این موفقیت در پیشگیری از ابتلا موارد حیوان گزیده به بیماری هاری با تزریق ۵۳۷ دز واکسن هاری و بالغ‌بر ۳۷ هزار و ۲۰۰ واحد سرم ضد هاری محقق شده است.
وی بیان کرد: بیش از ۹۸ درصد موارد حیوان گزیدگی در محدوده تحت پوشش شهرستان مربوط به سگ و گربه گزیدگی است، اما مواردی از گزش توسط سایر حیوانات نیز دیده شده است، نزدیک به ۷۳ درصد حیوان گزیدگی در شهرستان توسط حیوانات خانگی بوده است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: هاری نوعی بیماری ویروسی دستگاه عصبی مرکزی است که در صورت ابتلا انسان مرگ از بیماری حتمی است، مهم‌ترین راه انتقال بیماری هاری از طریق گازگرفتگی و خراش توسط حیوانات اهلی و وحشی است.
وی تأکید کرد: در صورت مراجعه به‌موقع موارد حیوان گزیدگی و انجام درمان پیشگیری آن‌ها این بیماری به‌سادگی قابل‌پیشگیری است، به همین علت همه موارد حیوان گزیدگی توسط حیوانات خانگی و وحشی می‌بایست در اسرع وقت به مراکز پیشگیری و درمان هاری مراجعه نمایند، این مراکز به‌صورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمات به موارد حیوان گزیدگی به‌صورت رایگان می‌باشند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: آدرس مرکز درمان پیشگیری از هاری شهرستان کنگان خیابان هلال‌احمر، جنب اداره آب و فاضلاب شهری، شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان است.
انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هاری     حیوان.گزیدگی     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   21 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >