بیش از چهارهزار نفر از موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بازدید کردند/ گزارش تصویری

29 فروردين 1403
بیش از چهار هزار نفر از علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ کشور در تعطیلات عید نوروز سال ۱۴۰۳ از موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بازدید کردند.

مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس گفت: این موزه طبق روال هر ساله از ۲۹ اسفند تا ۱۲ فروردین، بی‌وقفه پذیرای علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ کشور بود و در این بازه زمانی بیش از چهار هزار نفر از این موزه بازدید کردند.

میلاد آزموده با اشاره به آمار بازدیدکننده‌ها از استان‌های مختلف، اضافه کرد: در آمار بازدیدکننده‌ها نام تمام استان‌ها به غیر از سیستان و بلوچستان به چشم می‌خورد و به ترتیبت استان تهران با ۷۶۸ نفر، استان بوشهر ۴۷۱ نفر، استان فارس با ۳۲۶ نفر و استان خوزستان با ۲۹۶ نفر بازدید کننده جایگاه اول تا پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.


وی افزود: یک مجموعه ارزشمند توسط دکتر محمود دل‌آسایی که در سال‌های ۱۳۳۵ و ۱۳۳۶ در شهر بوشهر و خورموج به طبابت مشغول بوده است به موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس اهدا شد که به زودی در گالری که مربوط به حوزه بهداشت است رونمایی خواهد شد.
آزموده با اشاره به برنامه‌های سال آینده، گفت: به زودی در موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس یک گالری مربوط به پزشکی هسته‌ای و کتابخانه تخصصی تاریخ پزشکی افتتاح می‌شود که پذیرای علاقه‌مندان به پژوهش و تاریخ قرار خواهد گرفت.
موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر راه‌اندازی و با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر (به‌عنوان دومین موزه تاریخ پزشکی کشور و هفتمین از نوع خود در آسیا است) در سال ۱۳۹۷ به ثبت ملی و سال ۲۰۱۸ به ثبت بین‌المللی رسیده است.

انتخاب موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس به‌عنوان موزه برتر در حوزه موزه‌های مشارکتی کشور در سال ۱۳۹۸ و ۱۴۰۲ از دیگر افتخارات این مرکز تاریخی فرهنگی است.

 
انتهای پیام/


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
بازدید     موزه.پزشکی     میلاد.آزموده    

تاریخ بروز رسانی:   29 فروردين 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >