رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
شاخص‌های سلامت مادران باردار در تنگستان با حساسیت بالایی پیگیری می‌شود

3 ارديبهشت 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: سلامت مادران امروز یکی از بالاترین اولویت‌های بهداشتی می‌باشد و با حساسیت بالایی در تنگستان پیگیری می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان ماه زرافشون رفیعی در چهارمین کمیته سالانه بررسی شاخص‌های بهداشتی شهرستان تنگستان بیان داشت: سلامت مادران به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های بهداشتی به‌صورت روزانه توسط پزشکان، کارشناسان مامایی و بهورزان بررسی و مورد ارزیابی قرار می‌گیرد تا در صورت احتمال کوچک‌ترین اختلال در سلامت مادر اقدامات بهداشتی درمانی در این خصوص انجام شود.

وی ادامه داد: علاوه بر مادران باردار، کودکان، نوجوانان و جوانان، میان‌سالان و سالمندان نیز بسته به گروه سنی به‌صورت ماهانه و سالانه خدمات بهداشتی درمانی لازم را دریافت می‌کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: خوشبختانه امروز تمامی مواردی که ممکن است نشان‌دهنده احتمال بروز خطر در سلامت فرد باشد توسط کارشناسان بررسی می‌شود و این موضوع کمک می‌کند تا ضمن اینکه فرد مراجعه‌کننده آموزش‌های بهداشتی لازم را دریافت می‌کند در صورت وجود اختلال در سلامتی از آن آگاه شده و نسبت به برطرف شدن آن اقدامات لازم را انجام دهد.

رفیعی تصریح کرد: برای همه گروه‌های سنی در برنامه‌های بهداشتی، مکمل‌های ویتامینی تجویز و ارائه می‌شود و مراجعه‌کنندگان بسته به گروه سنی خود مکمل‌های ویتامین آد، مولتی‌ویتامین، آهن، ویتامین آ، ویتامین د ۱۰۰۰، کلسیم د ۳، مولتی‌ویتامین مینرال و ... را به‌صورت کاملاً رایگان دریافت می‌کنند.

ماه زرافشون رفیعی تأکید کرد: مراقبت از افراد مبتلابه بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون و ... نیز ازجمله اقدامات اساسی در کنترل بیماری‌ها و جلوگیری از بروز عوارض بعدی آن است که به‌صورت ماهانه و مستمر در حال انجام است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان بیان داشت: مراکز خدمات جامع سلامت در نقاط مختلف تنگستان از کارشناسان تغذیه و سلامت روان بهره می‌برند و افراد بسته به نیاز خود می‌توانند به‌صورت رایگان به این کارشناسان مراجعه و خدمات لازم را دریافت نمایند.

کمیته سالانه بررسی شاخص‌های بهداشتی با حضور کلیه سرپرستان مراکز، کارشناسان ستادی و معاونین و رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان به‌صورت سه ماه یک‌بار در تنگستان برگزار می‌شود و در آن تلاش می‌شود ضمن بررسی روند خدمات‌رسانی به مردم در جهت تسهیل در ارائه خدمات تصمیمات لازم اتخاذ گردد.

 

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
شاخص.سلامت.مادران     مادران.باردار     شهرستان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   3 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >