دانش آموزان به‌عنوان سفیران سلامت در حفظ محیط‌زیست، نقشی مهم دارند

4 ارديبهشت 1403
کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: دانش آموزان به‌عنوان سفیران سلامت در حفظ محیط‌زیست، نقشی مهم دارند.

طیبه سبحانی در جمع دانش آموزان با اشاره به روز شمار هفته ملی سلامت با عنوان سلامت خانواده و سلامت زمین، افزود: سلامت ما به سلامت زمین و محیط پیرامونمان بستگی دارد و دانش آموزان به‌عنوان سفیران سلامت در حفظ محیط‌زیست، نقشی مهم دارند.
وی بیان کرد: یکی از راه‌های نجات زمین، مصرف بهینه انرژی و کاهش تولید زباله است و بازیافت زباله از روش‌های کاهش آلودگی زمین و صرف جویی در هزینه و مصرف انرژی است
 سبحانی با تأکید بر اینکه برای بازیافت زباله، ابتدا تفکیک در محل بایستی انجام شود، گفت: با آموزش مستمر و مداوم به دانش آموزان در خصوص این موضوع، قدمی در جهت کاهش حجم زباله تولیدی برداشته می‌شود.
وی به اولیا مدارس و دانش آموزان توصیه کرد: در محیط زندگی و مدرسه بهتر است، زباله‌ها در سطل‌های مخصوص تفکیک زباله دفع گردد و در هنگام گردش و تفریح، کیسه مخصوص برای جمع‌آوری زباله همراه خود برده و در پایان تفریح، زباله‌های خود را جمع نموده و در طبیعت رها نکنند.
این برنامه آموزشی در راستای گرامیداشت هفته ملی سلامت به‌صورت مشترک با اداره محیط‌زیست شهرستان در مدرسه شاهد شهید فهمیده برازجان برگزار شد و به سفیران دانش‌آموزی که در این زمینه همکاری خوبی داشته‌اند جوایزی اهدا شد.


انتهای پیام/س.غ 3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت     طیبه.سبحانی     هفته.ملی.سلامت     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >