کسب افتخار ملی توسط موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس بوشهر

30 ارديبهشت 1403
موزه‌دار موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عنوان موزه‌دار برتر را کسب کرد.

مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس گفت: در آیین بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها از فعالان برگزیده در حوزه موزه‌داری تجلیل شد که آقای امین بصیری موزه‌دار موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس، موفق به کسب عنوان موزه‌دار برتر کشور شد.

میلاد آزموده با اشاره به اهمیّت این آیین ملی، اضافه کرد: بزرگداشت روز جهانی موزه‌ها توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ۲۹ اردیبهشت مصادف با ۱۸ می (روز جهانی موزه‌ها) برگزار می‌شود که در این آیین از برترین‌های حوزه موزه‌داری تجلیل می‌شود.

 وی افزود:  امین بصیری موزه‌دار موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس به خاطر همکاری با محققان و پژوهشگران و برگزاری برنامه‌های سالانه، حائز رتبه برتر شده و در این آیین ملی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیرش تقدیر شد.

مدیر موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس گفت: این موزه در کنار مجموعه بی‌نظیر و منحصربه‌فرد تاریخ پزشکی که به همت دکتر ایرج نبی‌پور جمع‌آوری شده و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گرفته، روایت جذاب و متفاوت موزه‌دار پرانرژی و فعال این موزه، لذت بازدید از این مکان علمی و فرهنگی را دو چندان نموده است.

آزموده خاطرنشان کرد: از دیگر افتخارات موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس کسب عنوان موزه برتر توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال‌های ۱۴۰۲ و ۱۳۹۸ است.

موزه تاریخ پزشکی خلیج فارس تنها موزه مشارکتی استان بوشهر است که توسط دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر اداره می‌شود.

 

انتهای پیام/ س.م 1021

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
تقدیر     موزه     تاریخ.پزشکی.خلیج‌فارس     موزه.دار.برتر    

تاریخ بروز رسانی:   30 ارديبهشت 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >