رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگان:
اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی آحاد جامعه نسبت به پشه آئدس نقش مهمی دارند

12 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی آحاد جامعه نسبت به پشه آئدس نقش مهمی دارند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، فاطمه آهو خوش در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه اظهار داشت: رسانه‌ها بازوان قدرتمند و توانمندی هستند که با قرار گرفتن در کنار شبکه بهداشت می‌توانند نقش مهم و بسزایی در خصوص آگاهی جامعه مربوط به مسائل بهداشتی داشته باشند.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی، افزایش سطح آگاهی و نگرش آحاد جامعه  نسبت به اهمیت و حساسیت مسئله و ریشه‌کن کردن پشه آئدس نقش مهمی دارند.

آهو خوش بابیان اینکه وجود رسانه مطالبه گر، می‌تواند نقطه قوت و اتکایی برای مردم باشد، اظهار داشت: یک رسانه زمانی موفق است که علاوه بر مطالبه گری، در کنار نقد منصفانه، توانمندی‌ها و دستاوردها را نیز منتشر کند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: در کنار اقدامات بهداشتی که از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در حال انجام است، همکاری کلیه مقامات سیاسی، قضایی، انتظامی و دستگاه‌های اجرایی شهرستان، در زمینه اقدامات بهسازی محیط و همچنین مشارکت مردم و اصحاب رسانه در پاکیزه سازی و بهسازی محیط زندگی آن‌ها در محله‌ها و کوچه‌ها یاری‌رسان همکاران ما در این حوزه است.

کارشناس مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان نیز اظهار داشت: بهسازی محیط می‌تواند گام مهمی در مقابله با پشه آئدس باشد.

محمد کرد افزود: این پشه در ظروفی که اندکی آب در آن جمع شده باشد، مانند ظروف کنسرو رها شده در طبیعت و یا زیرگلدانی‌ها یا ظروفی که به‌عنوان زباله در پارک‌ها و فضای سبز رها می‌شود، تخم‌گذاری می‌کند.

 

انتهای پیام/ م.س 3070

 

 آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نشست.هم‎‌اندیشی     پشه.آئدس     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   12 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >