سرپرست شبکه بهداشت و درمان کنگان خبر داد؛
برگزاری کمیته پنج‌گانه مدیریت مقابله با پشه آئدس در شهرستان کنگان

16 خرداد 1403
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از برگزاری کمیته پنج‌گانه مدیریت مقابله با پشه آئدس در شهرستان کنگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، فاطمه آهو خوش اظهار داشت: کمیته پنج‌گانه مدیریت مقابله با پشه آئدس شامل آموزش و اطلاع‌رسانی، مراقبت و درمان، نظارت و پایش، بودجه و پشتیبانی و بهسازی محیط و ناقلین می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزاری نشست‌های مستمر، پیگیری مصوبات به‌منظور پیشبرد اهداف و مقابله با پشه آئدس بسیار مؤثر است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: رکن اساسی مقابله با این بیماری آموزش‌های لازم توسط مردم است و آشنایی با اطلاعات بروز این بیماری سبب می‌شود تا افراد دست‌کم در برابر گزش‌های پشه از خود مراقبت کنند.

آهو خوش همچنین رکن دیگر مقابله با بیماری‌های ناشی از گزش پشه آئدس را آموزش جامعه، خود مراقبتی و بهداشت محیط دانست و افزود: توجه به برخی اقدام‌های ساده و ابتدایی مانند استفاده از حشره‌کش‌ها و استفاده از پشه‌بند و توری مورد تأکید است.

وی افزود: اگرچه اقدامات فراوانی در یک ماه در مقابله با پشه آئدس صورت گرفته اما باید با نزدیک شدن فصول گرم سال که احتمال وفور پشه آئدس در آن ایام بیشتر است، آمادگی لازم وجود داشته باشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان آموزش به مردم برای بهسازی محیط را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: علاوه بر آموزش به پزشکان، بهورزان و مراقبان سلامت، رسانه‌ها و فضای مجازی نیز جهت اطلاع‌رسانی به مردم برای مقابله با پشه آئدس نقش مهمی در آموزش برای بهسازی محیط در کنترل وفور پشه آئدس دارند که باید در رأس امور قرار گیرد.

سید محمد موسوی پویا دادستان شهرستان کنگان نیز با اشاره به حساسیتی که در بحث حفظ سلامت مردم وجود دارد گفت: دستگاه قضایی شهرستان کنگان هیچ سهل‌انگاری را در رابطه با مواردی که سلامت مردم را تهدید می‌کند نخواهد داشت و با افرادی که بهداشت و سلامت مردم را تهدید می‌کنند برخورد می‌کند.

مهدی قاسمی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان کنگان نیز بر دو موضوع مهم بهسازی محیط و آموزش به‌عنوان اولویت‌های اصلی تأکید کرد و گفت: بهسازی محیط، شهرداری‌ها و دهیاری می‌توانند در کل شهرستان، به‌صورت ضربتی این آموزش‌ها را در دستور کار خود قرار دهند.

کمیته پنج‌گانه مدیریت مقابله با پشه آئدس در فرمانداری شهرستان کنگان با حضور معاون سیاسی و امنیتی فرماندار؛ دادستان، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، کلیه اعضای این کمیته و ادارات مرتبط با موضوع مبارزه با پشه آئدس برگزار شد.

در این نشست در خصوص برنامه اجرایی هریک از حوزه‌ها تصمیم‌گیری و دستور کار صادر شد.

انتهای پیام/ م.س 3070

 

 آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.پنج.گانه     آئدس     فاطمه.آهوخوش     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   16 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >