رييس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر:
وضعيت خدمات درماني در شهرستان دشتستان متحول مي‌شود

19 آذر 1393
رييس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر گفت: با افزوده شدن 20 پزشك متخصص به شهرستان دشتستان وضعيت خدمات درماني متحول مي‌شود.

دكتر عليرضا رئيسي اضافه‌كرد: با افزوده‌ شدن اين پزشكان بيمارستان شهيد صادق گنجي برازجان فعال‌تر مي‌شود و خدمات با كيفيت‌تر و گستره‌تري به مردم ارايه مي‌كند كه باعث كاهش سفرهاي درماني به خارج از شهرستان مي‌شود.
وي افزود: اين پزشكان به‌صورت تمام وقت در اختيار سيستم درماني هستند و در مواقعي كه در بيمارستان حضور ندارند در درمانگاه تخصصي ويزيت بيماران سرپايي را انجام مي‌دهند كه اين امر مي‌تواند رضايتمندي خوبي به‌همراه داشته باشد.
اين مقام مسؤول خاطر نشان‌كرد: با استفاده از اين خدمات تخصصي، اعتماد مردم به سيستم درماني شهرستان دشتستان جلب مي‌شود كه تأثير قابل ملاحظه‌اي در كاهش سفرهاي درماني به خارج از شهرستان دارد و به دليل داشتن موقعيت جغرافيايي، اين شهرستان مي‌تواند به مكاني براي ارايه خدمات درماني به ساير هم‌استاني‌ها باشد.
رييس دانشگاه علوم پزشكي بوشهر گفت: طرح تحول نظام سلامت دستاوردهاي بزرگي مد نظر داشت كه در قالب بسته‌هاي خدمتي طراحي و به اجرا در آمد كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به كاهش هزينه‌هاي پرداختي از جيب مردم به كمتر از 10 درصد، تأمين تجهيزات و مواد مصرفي در بيمارستان‌ها با خريد اين وسايل توسط بيمارستان، ماندگاري پزشكان در مناطق محروم، ارتقاي كيفيت خدمات درماني و نظارت بر اجراي تعرفه‌هاي درماني در بيمارستان‌هاي دولتي اشاره كرد.
دكتر عليرضا رئيسي اضافه‌كرد: از ابتداي طرح تحول نظام سلامت تا كنون بيش از 58 هزار نفر از مزاياي آن بهره‌مند شده‌اند كه موجب رضايت‌مندي و ايجاد آرامش براي بيماران و خانواده‌شان است زيرا پيش از اجراي طرح بيش از 70 درصد هزينه‌هاي درماني به عهده بيماران بود.
وي در مورد بسته حمايت از زايمان طبيعي گفت: بسته حمايت از زايمان طبيعي با رايگان كردن آن به عنوان يكي از اهداف وزارت بهداشت در طرح تحول نظام سلامت، حمايت از زايمان طبيعي بود زيرا آمار سزارين در ايران و به طبع آن در استان بوشهر بيش از 50 درصد بود كه نسبت به آمار جهاني كه 20 درصد از زايمان‌هاست بسيار بالا بود كه اجراي اين بسته تأثير قابل ملاحظه‌اي در اين آمار داشته است.
اين مقام مسؤول تصريح‌كرد: فاز سوم طرح پس از اصلاح كتاب تعرفه‌هاي ارزش‌هاي نسبي با نظارت بر اجراي كامل آن به اجرا در آمد و در استان به‌خوبي در حال اجراست كه اجراي آن موجب حفظ حرمت و ارزش بالاي خدمات پزشكان و حمايت از حقوق بيماران مي‌شود.
دكتر رئيسي اظهار اميدواري‌كرد: با اجراي اين فاز از طرح تحول نظام سلامت هم پرداختي پزشكان به خدماتي که ارايه مي‌كردند نزديك شده و هم ما در دانشگاه تمام توان و تلاشمان را به كار مي‌گيريم تا پرداختي پزشكان به موقع انجام شود كه موجب رضايت پزشكان و آسودگي خاطر بيماران خواهد شد.
انتهاي پيام/1022

کلمات کلیدی:
بیمارستان.شهید.گنجی     پزشک.متخصص        

تاریخ بروز رسانی:   19 آذر 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >