قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
10 میلیارد تومان تجهیزات از وزراتخانه برای بیمارستان‌های استان تامین شده است

19 بهمن 1393
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در افتتاح بیمارستان تخصصی صحرایی در چهار روستایی گفت: تا کنون 10 میلیارد تومان تجهیزات از طرف وزارتخانه تامین شده است و در ماههای آتی به بیمارستان های استان وارد خواهد شد.

در این مراسم که با حضور معاون سازمان بسیج جامعه پزشکی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان گناوه، فرماندار شهرستان برگزار شد، دکتر حیدر عزیزنژاد تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی اصلی بخش سلامت، استان را به 3 منطقه تقسیم بندی کرده است، منطقه شمال با مرکزیت گناوه و توسعه بیمارستان های گناوه ،منطقه جنوب با مرکزیت کنگان و توسعه بیمارستان کنگان و منطقه بوشهر و دشتستان که توسعه این مناطق هم از لحاظ تجهیزات و هم از لحاظ نیروهای متخصص در دستور کار قرار گرفته است .
وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت، اظهار داشت: از ابتدای اجرای این طرح در استان که از 15 اردیبهشت ماه صورت گرفته تا کنون 77 هزار نفر بیمار بستری در بیمارستان های دولتی از این امکانات این طرح بهره مند شده اند و این به گونه ای است که 7 درصد هزینه ها را بیماران پرداخت کرده اند که رضایت مردمی را در پی داشته است.
این مقام مسئول همچنین بیان داشت: با رایگان شدن زایمان های طبیعی بیش از 5 هزار زایمان طبیعی انجام شده است در صورتی که قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت 55 تا 60 درصد زایمان ها به سمت سزارین سوق یافته بود و اکنون شاهد هستیم که سزارین 40درصد کاهش پیدا کرده است.
دکتر عزیزنژاد با اشاره به ورود متخصصین جدید به استان بیان کرد: در کل استان 62 پزشک متخصص و 6 پزشک فوق تخصص جدید به صورت تمام وقت در مراکز دولتی مشغول به کار شده اند.
وی با اشاره به اینکه در تمامی شهرستان ها کلینیک تخصصی راه اندازی شده است افزودند: از شروع طرح تحول نظام سلامت تاکنون تنها 2 مورد تخلف خارج از تعرفه گزارش شده است که با آنان برخوردهای قانونی صورت گرفته و مطمئن هستیم که این پدیده درآینده ریشه کن خواهد شد.
انتهای پیام/ م.ف 1032

کلمات کلیدی:
افتتاحیه     بیمارستان‌صحرایی        

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1393

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >