کیفیت ساخت پروژه‌های بهداشتی درمانی اهمیت ویژه‌ای دارد

16 فروردين 1394
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: افتتاح حتی یک روز زودتر پروژه‌های بهداشتی و درمانی برای ارایه خدمات بیشتر به هم استانی‌هایمان مهم است اما کیفیت ساخت پروژه‌ها قطعاً از اهمیت بیشتری برخوردار است.

دکتر ایرج بیژنی در جریان بازدید از طرح توسعه بیمارستان 96 تختخوابی امام خمینی (ره) کنگان افزود: هم اکنون شش پروژه درمانی با اعتبار 220 میلیارد ریال اعتبار از محل سفر فروردین سال 90 مقام معظم رهبری در شهرستان کنگان در دست اجراست.
وی با بیان اینکه160 میلیارد ریال از اعتبارات یاد شده مربوط به طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) است، بیان‌کرد: توسعه بیمارستان امام‌خمینی(ره) کنگان، آزمایشگاه شهر بنک و ساختمان مرکز بهداشتی درمانی بندر سیراف از مهم‌ترین این پروژه‌هاست.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در باره اظهارات اخیر نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر کنگان مبنی بر پیشرفت نکردن طرح توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، با تقدیر از حس مسؤولیت‌پذیری و دلسوزی آنها گفت: اعتقاد دارم این بازدید صورت گرفته از این طرح به دلیل حضور نداشتن کارشناسان و مشاوران دانشگاه و پیمانکار مربوطه، فنی نبوده و گزارش کاملی دریافت نکرده‌اند و این اطمینان وجود دارد که پروژه طبق برنامه زمان بندی شده در دست اجراست.
دکتر بیژنی اظهار داشت: بخش‌های ام آر ای، اورژانس و آی سی یو بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان افتتاح و راه اندازی خواهد شد.
این مقام مسؤول در مورد برخی کاستی‌ها و اشکالات در طرح تعمیر و بازسازی بخش‌های ساختمان کنونی بیمارستان کنگان بیان‌کرد: در اجرای هر پروژه امکان بروز مشکلات وجود دارد که ساز و کاری برای مرتفع شدن مشکلات و رفع نواقص در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد که مسایل بررسی می‌شود و پیمانکار موظف به اصلاح و اجرای با کیفیت آنها پیش از اتمام پروژه می‌گردد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره فاضلاب بیمارستان کنگان اظهارکرد: پیمانکار این پروژه تعیین شده و قرارداد لازم منعقد گردیده است و به زودی کار اصلاح سیستم فاضلاب این بیمارستان آغاز خواهد شد.

بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به جایگاه بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان در حوزه بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: با اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و راه‌اندازی بخش‌های جدید در سال جاری و سال آینده، 60 تخت بیمارستانی به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اضافه خواهد شد.
دکتر ایرج بیژنی بیان‌کرد: بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان به دلیل مراجعه زیاد مردم و مجاورت با منطقه ویژه پارس جنوبی به عنوان بیمارستان ویژه استان محسوب می‌شود که دانشگاه نیز نگاه ویژه‌ای در برنامه‌های توسعه و تأمین نیروی متخصص به آن دارد.
دکتر بیژنی در زمینه کمبود پزشک متخصص و نیروی انسانی در بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان اضافه‌کرد: با راه‌اندازی بخش‌های جدید و افزایش تخت‌های بیمارستانی چند پزشک متخصص و نیروی انسانی به کادر بیمارستان اضافه خواهد شد.
این مقام مسؤول خاطر نشان‌کرد: در ایام تعطیلات نوروز تمامی بیمارستان‌های استان،80 مرکز بهداشتی درمانی، 44 پایگاه اورژانس جاده‌ای و 8 کمپ سلامت بیشتر از مواقع معمول به همشهریان و مسافرین نوروزی مشغول به ارایه خدمات بودند.
انتهای پیام/م.غ 1023


کلمات کلیدی:
ایام‌نوروز     نظارت     مراکز‌درمانی     بیمارستان.کنگان     پروژه‌های.بهداتی.درمانی    

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >