افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های بهداشتی درمانی شهرستان دشتی /گزارش تصویری

7 ارديبهشت 1394
در آیینی با حضور استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسؤولین شهرستان دشتی، پروژه‌های بهداشتی درمانی در شهرستان دشتی افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز شد.

استاندار بوشهر در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به بخش سلامت توجه ویژه ای داشته و هفته سلامت فرصتی شد تا بیشتر با مسایل مهم بهداشت، درمان و اقدامات صورت گرفته در این حوزه آشنا شویم.
دکتر مصطفی سالاری افزود: در حوزه بهداشت و سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دو بخش توسعه زیرساخت ها و تجهیزات درمانی و جذب پزشکان متخصص گام های اساسی برداشته است.
جذب پزشکان متخصص از دستاوردهای مهم حوزه بهداشت و درمان استان است
استاندار بوشهر عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات مؤثر دانشگاه علوم پزشکی استان استقرار پزشکان متخصص در سطح شهرستان ها و جذب پزشکان متخصص است.
وی یادآور شد: جذب پزشکان متخصص به مجموعه کادر بیمارستان‌های استان یکی از مهمترین دستاوردهای حوزه بهداشت و درمان بوده که باید امسال نیز مورد توجه قرار گیرد.
استاندار بوشهر خاطرنشان‌کرد: در سال گذشته تنها در شهرستان دشتی 14 پزشک متخصص به کادر بیمارستانی این شهرستان اضافه شد.
تقویت اورژانس بوشهر در سال جاری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: با توجه به اجرای برنامه های گسترده سلامت در کشور و استان بوشهر از جمله برنامه های علوم پزشکی در استان بهسازی و تقویت اورژانس خواهد بود.
دکتر علیرضا رئیسی نیز در این آیین با تبریک هفته سلامت ، اظهار داشت: سالانه شعارهایی برای این هفته انتخاب میشود که تا پایان سال برنامه ها و طرح ها بر اساس تحقق آن صورت میگیرد که امسال نیز ایمنی غذا از مزرعه تا سفره بعنوان شعار این هفته نامگزاری شده است.
وی با اشاره به افتتاح بخش دیالیز در شهرستان دشتی افزود: این بخش دارای ۱۲ تخت دیالیز بوده که قابل افزایش به ۱۹ تخت است و طبق برنامه ۲۰ سال آینده این شهرستان راه اندازی شده است.
دکتر رئیسی عنوان کرد: از جمله فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی در شهرستان دشتی انجام ماهانه ۸ هزار خدمات تخصصی ، بهداشتی و درمانی و همچنین ۸۰ هزار ویزیت تخصصی می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: پروژه های بسیاری در حوزه درمان در استان آغاز شده است و هیچ توسعه ای در این بخش بر اساس احساسات ایجاد نشده است و تنها بر اساس نیاز مردم اجرا گردیده است.
وی از کلنگ‌زنی درمانگاه در بادوله خبر دادو گفت: به دلیل حادثه خیز بودن این جاده ایجاد درمانگاه یکی از نیازهای مردم بوده است که امیدواریم در زمان تعیین شده به بهره برداری برسد.
دکتر رئیسی مساحت این درمانگاه را ۹۹۹متر مربع بیان کرد و افزود: این پروژه با زیر بنای ۱۳۵۰متر مربع با اعتباری بالغ بر ۱میلیارد تومان احداث خواهد شد.
از دیگر پروژه های هفته سلامت در این شهرستان تجهیز ساختمان دیالیز بیمارستان زینبیه خورموج با 3 میلیارد تومان، نوسازی و تجهیز ساختمان شبکه بهداشت و درمان دشتی با 2 میلیارد و 100 میلیون تومان، کلنگ‌زنی درمانگاه بادوله با یک میلیارد تومان، نصب و راه‌اندازی رادیولوژی دیجیتال و سونوگرافی بیمارستان زینبیه خورموج با 830 میلیون تومان، نوسازی و تجهیز مرکز بهداشتی و درمانی امام رضا روستای زیارت با 350 میلیون تومان، راه‌اندازی پایگاه اورژانس روستای چاووشی با 150 میلیون تومان و نوسازی و نصب دستگاه تصفیه سیستم فاضلاب بیمارستان زینبیه با 110 میلیون تومان اعتبار است./م.غ 1023

کلمات کلیدی:
هفته‌سلامت     افتتاح     افتتاحیه     شبکه‌بهداشت‌درمان.دشتی     بیمارستان.خورموج    

تاریخ بروز رسانی:   7 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر



ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >