مجموعه فرهنگی دانشگاه باید تولید فکر واندیشه کند

9 ارديبهشت 1394
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مجموعه فرهنگی دانشگاه باید تولید فکر و اندیشه کند تا تا منجر به ارتقای شاخص‌های فرهنگی شود.

دکتر حیدر عزیزنژاد در جلسه تکریم و معارفه مدیریت تعالی و امور فوق برنامه و کرسی‌های آزاد اندیشی دانشگاه با بیان اینکه فعالیت در عرصه فرهنگی بسیار دشوار است افزود: در حوزه آموزش عالی کارکرد مهمی برای فعالیت‌های فرهنگی معین شده و بسیاری از شاخص‌های فرهنگی باید در دانشگاهها تعریف شود.
وی بیان داشت: آن چیزی که در اسناد بالا دستی برای کارکردهای دانشگاه تعریف شده گسترش علم و فناوری، ارتقای شاخص‌های علمی و فرهنگی جامعه و تربیت نیروی انسانی است که از این میان تربیت نیروی انسانی از اهمیت زیادی برخوردار است.
دکتر عزیزنژاد با اظهار تأسف از اینکه در حوزه فرهنگ عمومی جامعه و اقتصاد توفیق چندانی نداشته‌ایم گفت: هنوز در سبک زندگی مشکلات زیادی داریم از جمله تلفات بالا در حوادث رانندگی،مصرف سه برابری نمک، مصرف شش برابری قند و شکر و مصرف دو برابری روغن نسبت به دنیا که این ارقام شاخص‌های خوبی را نشان نمی‌دهد.
وی افزود: همه ما دانشگاهیان می‌توانیم در عرصه فرهنگ اثر گذار و الگوی فرهنگی باشیم و باید به این فکر کنیم که کشور متعلق به ماست و هر کس می‌تواند نقش مثبتی در این زمینه داشته باشد.
قائم مقام رییس دانشگاه خاطر نشان کرد: در سال گذشته دبیرخانه شورای فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تشکیل شد که یکی از وظایف آن، استفاده از صاحب‌نظران و تحلیل مسایل فرهنگی و همچنین استخراج سیاست‌های اصلی فرهنگی در دانشگاه است.
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه نیز گفت: کارهای فرهنگی، بسیار حساس و مهم و کار کردن در این حوزه دشوار است و اگر برنامه‌های فرهنگی به نحو مطلوب اجرا شود بسیار اثر بخش است و سرمایه گذاری محسوب می‌شود.
مهندس حسین قائدی افزود: در سال گذشته با حمایت‌های رییس دانشگاه و همت همه همکاران و تشکل‌ها و کانون‌های دانشجویی برنامه‌های فرهنگی خوبی اجرا شد که از تلاش همه این عزیزان تشکر می‌کنم.
وی اظهار داشت: در سال جاری برنامه‌های متعدد فرهنگی طراحی شده و امیدواریم با مدیریت جدید فرهنگی و بکار گیری حد اکثری ظرفیت‌های دانشگاه و استفاده از دانشجویان در اجرای برنامه ریزی فرهنگی موفقیت‌های خوبی کسب کنیم.
قائدی افزود: باید دانشجویان و نیروی فکری آنان را باور کنیم و و در اجرای برنامه‌های فرهنگی به آنان اعتماد کنیم تا شاهد برنامه‌های اثر بخش و وتأثیر گذار باشیم.
وی از تلاش‌ها و زحمات خانم صدیقه بارونی در مدت تصدی مسسؤلیت فرهنگی دانشگاه علی رغم همه محدودیت‌ها و تنگناها قدر دانی و از آقای دکتر علی حمیدی به خاطر پذیرفتن این مسؤلیت تشکر کرد.
خانم صدیقه بارونی نیز فعالیت در عرصه فرهنگی را علاوه بر همت و تلاش، منوط به عشق و علاقه دانست و گفت: باید در مجموعه فرهنگی، هم‌دلی و هم‌صدایی وجود داشته باشد و با عشق و علاقه کارها را پیش برد زیرا تنها در این صورت است که مشکلات و محدودیت‌ها کمرنگ می‌شود.
وی موفقیت‌های بدست آمده در عرصه فرهنگی دانشگاه را حاصل هم‌دلی و تلاش و کوشش همه همکاران در مجموعه فرهنگی دانست و از مدیریت جدید خواست تا از کارشناسان فرهنگی حمایت کند زیرا قابلیت‌های فکری و فیزیکی خوبی در آنان وجود دارد.
دکتر علی حمیدی نیز در سخنان کوتاهی از مجموعه مدیریتی دانشگاه به خاطر اعتمادشان به وی تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد بتواند کارهای فرهنگی را در حد توان ادامه دهد.
در پایان از خدمات خانم صدیقه بارونی با اهدای لوح و هدایا تقدیر شد و دکتر علی حمیدی عضو هیأت علمی دانشگاه به عنوان مدیر تعالی فرهنگی و امور فوق برنامه و کرسی‌های آزاد اندیشی معاونت دانشجویی فرهنگی معرفی شد. س/ ر 1021


کلمات کلیدی:
تکریم.معارفه     مدیرتعالی‌فرهنگی.امور‌فوق‌برنامه.کرسی‌های‌آزاد‌اندیشی     فرهنگی     دکتر.عزیزنژاد     دکتر.حمیدی    

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >