نماینده سازمان جهانی بهداشت درایران:
سیستم بهداشتی قوی عامل موفقیت ایران درکاهش مبتلایان به مالاریا است

16 ارديبهشت 1394
نماینده سازمان جهانی بهداشت درایران گفت: وجود سیستم بهداشتی و نظام مراقبت قوی، توانایی تشخیص سریع و کنترل بیماری از عوامل موفقیت ایران در مقابله با بیماری مالاریا و کاهش شمار مبتلایان به آن است.

دکتر جیهان طاویلا روز چهارشنبه در نشست سالیانه برنامه حذف مالاریا در بوشهر افزود: برنامه پیشرفت کاهش مالاریا در دنیا قابل توجه است ولی به معنی توقف تلاشهایمان برای کنترل این بیماری نیست و این برنامه ها باید ادامه یابد.
وی اضافه کرد: هرسال نیم میلیون نفر درجهان براثر ابتلا به بیماری مالاریا می میرند که این آمار بیانگر ضرورت ادامه روند مقابله و کنترل این بیماری است.
نماینده سازمان جهانی بهداشت درایران بیان کرد: آمارها نشان می دهد تلاشها در زمینه کنترل ناقل بیماری، نظام مراقبت و ابزارهای تشخیصی جدید برای حذف مالاریا باید ادامه داشته باشد و راه طولانی دراین راستا درپیش خواهیم داشت.
وی اظهارکرد: با وجود پیشرفت ایران درزمینه کنترل بیماری مالاریا ولی به دلیل همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان که نمونه های زیادی از این بیماری را دارند و وجود جابه جایی جمعیت بین این کشورها، ایران باید همیشه آماده باشد.
دکتر جیهان طاویلا افزود: دراین شرایط ایران برای حذف کامل این بیماری هنوز کارهای زیادی در پیش رو دارد.
وی با تاکید براین که مقابله با بیماری مالاریا منابع مالی زیادی نیاز دارد گفت: هردلاری که برای مقابله با مالاریا هزینه می شود برابر با 60 دلار سود برای سیستم بهداشتی است بنابراین کنترل و حذف مالاریا می تواند به کشور کمک زیادی کند.
انتهای پیام/ 1022

کلمات کلیدی:
همایش     روز‌مالاریا     نشست‌سالانه     نماینده.بهداشت.جهانی    

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >