رییس برنامه توسعه سازمان ملل درایران:
برنامه مقابله با مالاریا درایران مدلی برای جهان است

16 ارديبهشت 1394
رییس برنامه توسعه سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران گفت: موفقیت برنامه مقابله با مالاریا درایران از الگوی جهانی آن بسیار موفق تر و مدلی برای دنیاست.

گری لوییس روز چهارشنبه در نشست سالیانه برنامه حذف مالاریا در بوشهر افزود: 53 سال پیش درایران شمار مبتلایان به مالاریا یک سوم جمعیت کشور بود که امروز این میزان به کمتر از 500 نفر رسیده و این موفقیتی بزرگ است.
وی اظهارکرد: علت موفقیت کنترل مالاریا در ایران وجود برنامه منسجمی است که در طول سالها برای حذف و مقابله بااین بیماری در کشور طراحی و اجرا شده و در طول هشت سال گذشته نیز سازمان ملل دراین زمینه کمک کرده است.
گری لوییس بیان کرد: زیبایی این برنامه این است که زیرساخت های مقابله با بیماری ترکیبی از همکاری سازمان ملل با کشور ایران است و به همین دلیل این توفقیقات درکشور بدست آمده است.
رییس برنامه توسعه سازمان ملل در جمهوری اسلامی ایران یادآورشد: مرحله آخر سخت ترین مرحله است وهرچه ما به حذف بیماری نزدیک می شویم باید مراقب باشیم این بیماری از بیرون کشور دوباره وارد نشود و این فقط درصورتی اتفاق می افتد که همکاران و مسوولان در این بخش با دقت مراقبت کنند.
گری لوییس گفت: مالاریا یکی از سه بیماری مهم جهان است و برنامه ایران برای حذف این بیماری کار بزرگی است و امیدواریم بزودی حذف کامل این بیماری را در ایران جشن بگیریم.
انتهای پیام/ 1022

کلمات کلیدی:
همایش     روز‌مالاریا     نماینده.بهداشت.جهانی        

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >