استاندار بوشهر:
میزان ابتلا به بیماری مالاریا در کشور کاهش یافته است

16 ارديبهشت 1394
استاندار بوشهر گفت: با اجرای طرح های بهداشتی درمانی میزان ابتلا به بیماری مالاریا در سال گذشته در کشور به 246 نفر کاهش یافته است.

دکتر مصطفی سالاری در نشست سالیانه برنامه حذف مالاریا در بوشهر، اضافه‌کرد: استان بوشهر با وجود این که در نوار مرزی کشور قرار دارد و اتباع بیگانه زیادی هم در این استان زندگی می کنند، اهمیت بهداشت و سلامت آنان از موضوع های مهم است.
وی افزود: با ارایه آموزش های لازم و فراهم شدن وضعیت بهداشتی مطلوب در نقاط مختلف و فرهنگ سازی در این حوزه می‌توان بیماری مالاریا را در استان حذف کرد.

طرح سلامت دهان و دندان در استان اجرا می شود
استاندار بوشهر گفت: درنیمه نخست امسال طرح سلامت دهان و دندان دراین استان اجرا می شود.
دکتر مصطفی سالاری اضافه کرد: در مرحله نخست این طرح افراد زیر14 سال هر شش ماه یکبار به صورت رایگان تحت معاینه و خدمات دندان پزشکی قرار می گیرند و 12 مرکز تخصصی دندانپزشکی در شهرستان های این استان راه اندازی می شود.
وی با بیان این که بیماریهای قلبی، عروقی و دیابت یکی دیگر از بیماریهای شاخص دراستان بوشهر است گفت: براساس تصمیم گیری ها قرار است 20 درصد جمعیت بالای 30 سال با انجام آزمایش های مختلف دراین زمینه تست شوند.
دکتر سالاری بیان کرد: برای مقابله با این بیمارها و کاهش شمار مبتلایان به آنها افراد زیر پوشش آموزش های مختلف دراین زمینه قرار می گیرند.

وی ادامه داد: استان بوشهر با یک برنامه ریزی کارشناسی درطرح تحول سلامت وارد شد و از استان های پیشرو دراین طرح بوده است.
استاندار بوشهر بیان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت هزینه پرداختی از جیب مردم کاهش چشمگیری داشت و این امر یکی از توفیقات طرح تحول نظام سلامت بود.

انتهای پیام/ 1022

کلمات کلیدی:
همایش     روز‌مالاریا     نماینده.بهداشت.جهانی     استاندار        

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >