رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
فقط یک بوشهری پارسال به مالاریا مبتلا شد

16 ارديبهشت 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: پارسال 69 بیمار مبتلا به مالاریا در این استان شناسایی شدند که از این شمار 68 مورد از اتباع بیگانه بودند.

دکتر علیرضا رییسی روزچهارشنبه در نشست سالیانه برنامه حذف مالاریا در بوشهر افزود: 63 مورد از این افراد از کشور افغانستان و تعدادی از کشور پاکستان و تنها یک مورد مدل بومی ایرانی بوده است.
وی با بیان این که درپنج سال گذشته بیماری مالاریا تا حدودی کنترل شده است اضافه کرد: با توجه به الگوی شیوع بیماریها هم اکنون شناسایی بموقع و درمان برای پیشگیری از انتقال ازمهمترین برنامه های ماست.
رییسی ادامه داد: برای کنترل بیماری مالاریا باید اقدامات اساسی در زمینه تشخیص و درمان این بیماری برای اتباع بیگانه ای که وارد کشور می شوند، انجام شود.
وی گفت: هم اکنون کار لاروکشی و سم‌پاشی علیه مالاریا در شهرستان کنگان و جنوب استان بوشهر در دستور کار است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از سال گذشته روش تشخیص صحیح آزمایش مالاریا وارد استان بوشهر شده که سرعت تشخیص بیماری مالاریا را افزایش داده است و همین امر از انتقال بیماری به هموطنان جلوگیری می کند.
وی با تاکید براین که مالاریا را تا زمان ریشه کنی کامل نباید فراموش کرد، یادآورشد: به دلیل مجاورت ایران با کشور پاکستان و بویژه ایالت بلوچستان که از آلوده ترین ایالت های دنیا است، مقابله با این بیماری را برای ما مشکل کرده است.
انتهای پیام/ 1022

کلمات کلیدی:
همایش     روز‌مالاریا     نماینده.بهداشت.جهانی     دکتر.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   16 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >