رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر :
دیر اقدام کردن برای باروری موجب از دست دادن دوران طلایی درمان ناباروری می شود

30 ارديبهشت 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت : دیر اقدام کردن برای بارداری باعث از دست رفتن دوران طلایی برای درمان ناباروری خواهد شد.

دکتر علیرضا رئیسی در مراسم افتتاح نمایشگاه پویایی،بالندگی و جوانی جمعیت گفت: میانگین فاصله زمانی تولد اولین فرزند بعد از ازدواج ، بیش از سه سال و نیم است و این فاصله باعث می‌شود تا فرد در سن بالا باردار شود که باروری پرخطری را به همراه خواهد داشت.
وی یکی دیگر از مشکلات بارداری را فاصله زیاد فرزند اول با دوم دانست و افزود: این فاصله باعث می‌شود تعادل جمعیتی حفظ نشود.
دکتر رئیسی بیان داشت: روی آوردن جوانان نخبه و تحصیل کرده به تک فرزندی از دیگر مشکلات جمعیتی است که این شیوه باعث می شود جامعه از ژن های برتر و نخبه محروم شود.
همچنین رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین افتتاح نمایشگاه پویایی،بالندگی و جوانی جمعیت گفت: این نمایشگاه در راستای ابلاغ سیاست های کلی جمعیت مقام معظم رهبری است.
دکترعلیرضا رئیسی با اشاره به پیشنهاد نامگذاری سی ام اردیبشهت به عنوان روز جمعیت از سوی وزیر محترم بهداشت، اضافه کرد : این نمایشگاه با هدف فرهنگ سازی در خصوص جمعیت و خانواده برپا شده است و می بایست این فرهنگ از درون دانشگاه به جامعه انتقال یابد.
نمایشگاه پویایی،بالندگی و جوانی جمعیت از 30 اردیبهشت به مدت 9 روز در محل معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می شود.
انتهای پیام/ م.ب 1036

کلمات کلیدی:
نمایشگاه     پویایی.بالندگی.جوانی‌جمعیت        

تاریخ بروز رسانی:   30 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >