برنامه‌های فرهنگی دانشگاه باید با قوت بیشتری اجرا شود

3 خرداد 1394
قائم مقاو رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اهمیتی که دانشگاه برای برنامه‌های فرهنگی قایل است، امسال این برنامه‌ها باید با قوت بیشتری اجرا شود.

دکتر حیدر عزیز نژاد در نشست شورای فرهنگی دانشگاه افزود: با اهمیتی که دانشگاه برای برنامه‌های فرهنگی، هم در حوزه دانشجویی و هم در حوزه کارکنان و اساتید قایل است و با توجه به اعتبار اعلام شده برای برنامه‌های فرهنگی و ورزشی دانشگاه و تخصیص این اعتبار، امسال حدود هفت هزار میلیارد ریال برای اجرای این برنامه‌ها می‌توان در نظر گرفت.
وی بیان داشت: با توجه به کسری اعتبارات در بند "واو" معمولاً خزانه برای جبران کسری بودجه از اعتبارات ردیف‌ها برداشت می‌کند که باید این موضوع در برنامه‌ریزی‌ها و هزینه‌کردها لحاظ شود.
مسؤل دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با اشاره به سابقه تشکیل شورای انقلاب فرهنگی و به دنبال آن تشکیل شورای فرهنگی در دانشگاهها گفت: این شورا تا به اکنون خروجی خوبی داشته و تصمیمات بسیار مهمی در زمینه‌های فرهنگی اتخاذ کرده است.
حجت الاسلام عباس دشتی باغ ابراز رضایت از منظم شدن برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: هویت دانشگاه به حضور فعال علمی و فرهنگی دانشجویان و اساتید است و سرزندگی و بالندگی دانشگاه به فعال بودن تشکل‌های دانشجویی است.
وی خاطر نشان کرد: ما قصد دخالت در امور تشکل‌ها را نداریم اما مسؤلان دانشگاه تجربیاتی دارند که دانشجویان باید از این تجربیات استفاده کنند و در چارچوب قانون و نظام اسلامی فعالیت کنند.
حجت الاسلام دشتی با اشاره به اهمیت نمازهای جماعت در دانشگاه، تأکید کرد: مدیران، کارکنان و دانشجویان و همچنین اساتید باید به این فریضه الهی اهمیت بیشتری بدهند و در نمازهای جماعت شرکت فعال داشته باشند.
وی همچنین از برگزاری دوره‌های آموزش مجازی در زمینه‌های قرآنی، معاد شناسی، جریان شناسی فکری ایران معاصر و انسان موفق توسط مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان خبر داد و افزود: کارکنان می‌توانند با استفاده از این دوره‌ها به عنوان آموزش‌های ضمن خدمت علاوه بر افزایش معلومات خود از امتیازهای آن نیز برخوردار شوند.
معاون آموزش و پژوهش دانشگاه نیز بر لزوم تدوین تقویم آموزشی همراه با تقویم فرهنگی دانشگاه تأکید کرد و گفت: شیوه‌ای که در شورای فرهنگی دانشگاه برای تدوین برنامه‌های سالانه فرهنگی در پیش گرفته شده شیوه خوب و مبارکی است و اگر با تقویم آموزشی همراه و منطبق شود بسیار مفید و کاربردی خواهد بود.
دکتر افشین استوار افزود: جامعه فرهنگی دانشگاه می‌تواند با حضور در جامعه و با مشارکت نهادهای فرهنگی بیرون دانشگاه برنامه‌های اثر بخش و مطلوبی برگزار کند.
در ابتدای این نشست مهندس حسین قائدی معاون دانشجویی فرهنگی و دکتر حمیدی مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه هر کدام گزارشی از برنامه‌های انجام شده از ابتدای سال تا کنون و همچنبن برنامه‌های فرهنگی در دست اقدام را تشریح کردند.
انتهای پیام/س.ر 1021

کلمات کلیدی:
شورای‌فرهنگی     برنامه.فرهنگی     دکتر.عزیزنژاد     دکتر.استوار     مهندس.قائدی     حجت‌السلام.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   3 خرداد 1394

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >