بیش از سیصد نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دانش آموخته شدند

23 خرداد 1394
سیصد و 18 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در رشته‌های مختلف مرتبط با پزشکی دانش آموخته شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهردر آیین جشن دانش آموختگی این دانشجویان، خطاب به آنان گفت: شما سفیران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستید و در هر کجا که باشید رفتار و منش شما بیانگر دانشگاهی است که در آن تحصیل کرده‌اید.
دکتر علیرضا رییسی افزود: شما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مقاطع مختلف تحصیل کردید و از امروز مأموریت شما در عرصه سلامت که افقهای روشنی در این عرصه پدیدار گشته آغاز می‌شود و امید است خدمات ارزنده‌ای در این حوزه ارایه دهید.
وی بیان داشت: دانشگاه، محلی است که علاوه برعلم، فرهنگ و روابط اجتماعی و سایر ابعاد انسانی در آن رشد و بالندگی پیدا می‌کند و دانشجویان ما باید با پاسداری از خون شهدا که باعث آرامش و سربلندی مردم ماشدند بتوانند گوشه‌ای از انتظارات شهدا و رهبر کبیر انقلاب را پاسخ گویند.
دکتر رییسی خطاب به دانشجویان تأکید کرد: در هر مقطعی از تحصیل و زندگی که هستید، همواره احترام به پدر و مادر و اساتیدی که به شما علم آموختند را نباید فراموش کنید.
مسؤول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن با ارزش دانستن تحصیل علم و دانش از نظر اسلام گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سایه زحمات اساتید و دانشجویان به یکی از دانشگاه‌های مطرح تبدیل شده و ما به این موضوع افتخار می‌کنیم.
حجت الاسلام عباس دشتی افزود: باید به همه اساتید، مسؤولان دانشکده‌ها و مدیران دانشگاه به ویژه دانشجویان عزیزی که در این دانشگاه به تحصیل علم پرداختند و اکنون جشن دانش آموختگی خود را در کنار خانواده‌هایشان برگزار می‌کنند تبریک گفت.
وی به دانشجویان گفت: هر وقت وارد دانشگاه می‌شدید چشمتان به تصاویر شهدایی می‌افتاد که خون خودشان را نثار کردند تا شما بتوانید با آرامش و امنیت به تحصیل بپردازید و امروز دانشگاه ‌های ما امن‌ترین دانشگاه‌ها در بین دانشگاه‌های منطقه است.
حجت الاسلام دشتی افزود: خدا را شاکر و سپاسگزاریم که امروز در فضایی آرام و امن شاهد پوشیدن لباس مقدس دانش آموختگی شما در کنار اساتید و خانواده‌هایتان هستیم و این همه به برکت خون مقدس شهداست.
معاون آموزش و پژوهش دانشگاه نیز با تبریک به دانشجویان دانش آموخته گفت: همه کسانی که در فرآیند دانش آموختگی نقش داشته‌اند به ویژه دانشجویان و اساتید قابل احترام و تکریمند.
دکتر افشین استوار افزود: هم خانواده محترم دانشجویان که در مقاطع مختلف تحصیلی فرزندانشان نقش‌آفرینی کردند و هم اساتیدی که بدون بخل، اندوخته‌های خود را در اختیار دانشجویان قرار دادند حق بزرگی برگردن دانشجویان و جامعه دارند.
وی با بیان اینکه در زندگی اجتماعی همه موجودات، برای هر فردی نقشی تعیین شده که به تناسب آن نقش ارزش و احترام برای آن فرد قایل هستند گفت: در زندگی اجتماعی انسان، دانشجویان به عنوان کارگران دانایی وارد اجتماع می‌شوند و نقش خود را ایفا می‌کنند و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر امیدوار است این کارگران دانایی را در سطحی از مهارت و علم رسانده باشد که باعث افتخار همه شوند و بتوانند نقش مؤثری در جامعه داشته باشند.
در ادامه این جشن پس ازقرائت سوگند نامه توسط دانشجویان، از نفرات برتر علمی و فرهنگی تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/ س.ر 1021

کلمات کلیدی:
جشن     دانش‌آموختگی     دانشجویان     دکتر.رئیسی     حجت‌الاسلام.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >