معاون تحقیقات و فن‌آوری وزارت بهداشت:
سرمایه‌گذاری لازم در تحقیقات و پژوهش در کشور وجود ندارد

24 خرداد 1394
معاون تحقیقات و فن‌آوری وزارت بهداشت درمان و آموش پزشکی کشورگفت: با توجه به ظرفیت‌ها و استعداد بالایی که در کشور است، سرمایه‌گذاری لازم در تحقیقات و پژوهش هنوز وجود ندارد.

دکتر رضا ملک زاده در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: میزان اعتبارات پژوهشی در کشور بسیار اندک است به طوری از کمتر از 4 دهم درصد از سطح درآمد ملی و درآمد ناخالص ملی به تحقیقانت و پژوهش اختصاص داده شده است.
این مقام مسؤول بیان داشت: در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کمتر از یک درصد بودجه این وزارت‌خانه به امر پژوهش اختصاص پیدا کرده و رقمی که به پژوهش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اختصاص داده شده ناچیز و کمتر از یک میلیار تومان است.
معاون تحقیقات و فن‌آوری وزارت بهداشت درمان و آموش پزشکی کشور اظهار داشت: بخش عمده‌ای از بودجه پژوهشی که در دانشگاه هزینه می‌شود از محل بودجه دانشگاه‌ها و از محل صرفه جویی در سایر هزینه‌ها می‌باشد و در حالی سهمی که به پژوهش اختصاص پیدا کرده بسیار ناچیز است.
دکتر رضا ملک زاده تصریح کرد: هدف از سفر به استان بوشهر، بازدید از نقاط قوت در زمینه پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و برنامه ریزی برای رشد بیشتر پژوهش‌های علمی در این دانشگاه بوده است.
سرعت رشد در مسایل تحقیقاتی و زیر ساخت‌های آن در دانشگاه علوم پزشکی بوشهرچشمگیر بوده است
معاون تحقیقات و فن‌آوری وزارت بهداشت درمان و آموش پزشکی کشور اضافه کرد: سرعت رشد در مسایل تحقیقاتی و زیر ساخت‌های آن در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مقایسه با سایر دانشگاه های هم سن خود خیلی چشم گیر بوده است.
تاکنون بیش از 119 هزار نفر از مزایای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر بهره مند شده اند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: اکنون بیش از یکصد و 19 هزار نفر از مزایای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر بهره مند شده اند.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: حدود 9 میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به طرح تحول نظام سلامت اختصاص داده شده که میزان پرداختی‌ها به 7 درصد کاهش یافته است.
بیش از 1 میلیون و دویست هزار ویزیت تخصصی در سطح استان بوشهر انجام گرفته است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با توجه به جمعیت حدود یک میلیونی استان بوشهر بیش از یک میلیون و200 هزار ویزیت تخصصی در سطح استان انجام گرفته است.
وی با اشاره به اینکه یکی از بسته‌های خوب در طرح تحول نظام سلامت بسته ارتقای کیفیت ویزیت بوده تصریح کرد: می‌بایست در بخش ویزیت سرپایی بیماران خدمات را افزایش داد زیرا هر چه خدمات سرپایی قوی‌تر باشد نیاز به بستری کمتر، دسترسی مردم به درمان و عدالت در دسترسی بیشتر و در نهایت از نظر اقتصاد درمان به صرفه تر است.
در ادامه این بازدید معاون پژوهشی دانشگاه توجیهاتی در ارتباط عملکرد این معاونت و همچنین طرح‌های پژوهشی اجرا شده و در دست اقدام ارایه داد.
انتهای پیام/ م.غ 1023

کلمات کلیدی:
بازدید     معاون.تحقیقات.فن‌آوری     معاون.وزیر     دکتر.ملک‌زاده        

تاریخ بروز رسانی:   24 خرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >