معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر :
بهداشت مواد غذایی و اماکن عمومی در ماه مبارک رمضان بسیار مهم و ضروری است

2 تير 1394
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به گرم شدن هوا و همزمانی ماه مبارك رمضان با فصل تابستان احتمال شيوع بيماري‌هایی که از راه آب و غذا ، به ويژه بيماري‌هاي عفوني روده اي در مكان‌هايي كه به صورت دسته جمعي غذا تهيه و توزيع مي‌گردد، افزايش مي يابد.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان افزود: به منظور پیشگیری از مسمومیت‌های احتمالی در اماکن عمومی پیشنهاد می‌گردد روزه داران گرامی و هيأت امنای مساجد توصیه‌های بهداشتی را مد نظر داشته باشند.
دکتر خواجه ئیان با اشاره به مورد تأييد بودن آب آشامیدنی افزود: برای پخت و پز ترجيحاً از شبكه های آب عمومي استفاده گردد و در صورت عدم دسترسی به شبکه یا قطعی آب از آبهای بسته بندی شده دارای پروانه ساخت وزارت بهداشت استفاده گردد.
رییس مرکز بهداشت استان بوشهر تأکید کرد: در صورت استفاده از سالاد و سبزيجات آماده، بایستی این محصولات داراي پروانه ساخت وزارت بهداشت باشد در غیر این صورت سبزيجات و سالاد در مراكز و اماكن عمومي بایستی به روش صحیح سالم سازی گردد.
این مسؤول بهداشتی گفت: از نمك‌هاي بسته بندي يد دار تصفيه شده داراي مجوز بهداشتي و علامت استاندارد برای مصرف در سفره و پخت غذا استفاده شود و همچنین از مصرف هر گونه رنگ غیر مجاز در تولید زولبیا و بامیه جلوگیری شود.
دکتر خواجه ئیان شستشو و گندزدايي مستمر برای ظروف چند بار مصرف را ضروری دانست و افزود: در صورت استفاده از ظروف يكبار مصرف براي توزيع چاي و مواد غذايي گرم از ظروف گياهي (بر پايه نشاسته ذرت) و داراي پروانه ساخت استفاده شود .
وی تأکید کرد: از نگهداري مواد غذايي پخته شده در دماي محيط به مدت طولاني خودداري گردد و در صورت نیاز به نگهداري بيشتر از دو ساعت، بايد مواد غذايي پخته شده در دماي زير 4 درجه و يا بالاي 63 درجه سانتي گراد نگهداري شود و از نگهداري مواد غذايي خام و پخته شده در مجاورت هم در داخل يخچال و يا سردخانه خودداري شود .
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با هشدار درباره خریداری مواد غذایی بخصوص زولبیا، بامیه، پیراشکی، خرما و جگر از مراکز غیر مجاز و دستفروشی ها خاطرنشان کرد: درصورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی در اماکن عمومی که محل برگزاری مراسم می باشد یا در صورت بروز موارد احتمالی مسمومیت غذایی موضوع به سامانه رسیدگی به شکایات وزارت بهداشت با شماره تماس 1490جهت پیگیری اعلام گردد.
انتهای پیام/م.ب 1036

کلمات کلیدی:
ماه.رمضان     دکتر.خواجه‌ئیان     معاون.بهداشتی    

تاریخ بروز رسانی:   2 تير 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >