افراد بالای 65 سال جامعه ما به طور متوسط 18 دندان از دست رفته دارند

13 تير 1394
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه افراد بالای 65 سال جامعه ما به طور متوسط 18 دندان از دست رفته دارند مداخله بهداشتی و درمانی لازم در زمان مناسب اهمیت فراوانی دارد.

دکتر علیرضا رئیسی درنشست رؤسای شبکه های بهداشت و درمان استان بوشهر با بیان اینکه استخراج شاخص‌ها و تحلیل آنها امر بسیار مهمی است افزود: مسئله مهم‌تر، استخراج عوامل مؤثر بر بروز بیماری‌ها و اجرای مداخلات بر اساس این شاخص‌هاست.
این مقام مسؤول رتبه بندی واحدها و مراکز و اشراف رؤسای شبکه‌ها برشاخص‌ها را حایز اهمیت دانست و اضافه کرد: با توجه به اینکه بیماری‌های قلبی عروقی، مهم‌ترین عامل مرگ و میر بوده، لازم است که مداخله لازم در این خصوص صورت گیرد.
معاون بهداشتی دانشگاه نیز ضمن تبریک ماه مبارک رمضان گزارشی از عملکرد شهرستان‌ها و رتبه بندی آنها و نیز عملکرد مراکز مجری برنامه پزشک خانواده در شیفت بعد از ظهر ارایه کرد و گفت: امیدوارم به این شیوه، عملکرد شهرستان‌ها در سال جاری بهبود یابد.
دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت: می‌بایست نظام پرداخت مناسبی برای پرسنل درگیر در طرح‌های پیشگیری از بیماری‌های قلبی و بیماری‌های دهان و دندان ارایه گردد و نیز اعتبارات برای تأسیس کلینیک‌های دهان و دندان در محل مناسب هزینه شود.
این نشست به منظور بررسی عملکرد شبکه‌های بهداشت و درمان استان بوشهر با حضور مسؤولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار گردید.
انتهای پیام/م.ب 1036

کلمات کلیدی:
دهان‌و‌دندان     معاونت.بهداشتی     دکتر.رئیسی     دکتر.خواجه‌ئیان    

تاریخ بروز رسانی:   13 تير 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >