تحقق وعده‌ وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در شهرستان دیر پیش از موعد مقرر

8 امرداد 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر هیأت دولت به استان بوشهر در شهرستان دیر وعده تأمین نیروی انسانی و تجهیزات درمانی مورد نیاز بیمارستان این شهرستان را داد که پیش از موعد مقرر انجام شد.

مهندس عادل مقدس اضافه‌کرد: سال گذشته دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع مسؤولان و شهروندان دیری وعده داد به محض تکمیل بیمارستان دیر، کمتر از یک‌ماه نیروی انسانی آن را تأمین نمایدو تجهیزات مورد نیاز را در آن نصب و آماده ارایه خدمات درمانی شود.
وی خاطر نشان‌کرد: در حال حاضر با برگزاری آزمون استخدامی نیروی انسانی مورد نیاز بیمارستان جذب شده و اعتبارات لازم برای خرید تجهیزات تأمین گردیده است و این در حالی است که هنوز مراحل ساخت بیمارستان به اتمام نرسیده است که پس از تحویل آن به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در کمترین زمان ممکن آماده ارایه خدمت به مردم می‌شود.

بیش از 1000 نفر از خدمات تخصصی درمانی در شهرستان دیر بهره‌مند شده‌اند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: از زمان آغاز به کار درمانگاه تخصصی شهرستان دیر تا کنون بیش از 1000 نفر از خدمات درمانی تخصصی بهره‌مند شده اند.
مهندس عادل مقدس اضافه‌کرد: با توجه به تکمیل نشدن بیمارستان دیر، با دستور ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، کلینیک تخصصی در مرکز بهداشتی درمانی حضرت مهدی «عج» دیر شروع به کار کرده که خدمات تخصصی را به شهروندان دیری ارایه می‌دهد.
وی افزود: از زمان آغاز به کار درمانگاه تخصصی تاکنون بیش از 1000 نفر از خدمات درمانی سرپایی در شهرستان دیر بهره‌مند شده‌اند که با تکمیل بیمارستان این شهرستان و درمانگاه تخصصی هلال احمر کمیت و کیفیت خدمات درمانی تخصصی ارتقا خواهد یافت.
وی در مورد توسعه زیرساخت‌های بخش سلامت در شهرستان دیر، گفت: تفاهم‌نامه‌ای با جمعیت هلال احمر شهرستان دیر منعقد کردیم که پس از تکمیل زیرساخت‌ها از قبیل برق، تأمین نیروی انسانی پشتیبانی، خدماتی درمانی و تجهیزات لازم درمانگاه هلال احمر پزشکان متخصص که در حال حاضر درمانگاه حضرت مهدی(عج) دیر ارایه خدمت می‌کنند به آن مکان منتقل می‌شوند تا هم‌شهریان عزیز در فضای بهتری خدمات درمانی تخصصی خود را دریافت نمایند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ادامه داد : استمرار ارایه خدمات پزشکی تخصصی و افزایش تعداد متخصصین در شهرستان دیر در دستور کار ویژه قرار دارد و در این خصوص از هرگونه تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد .
مهندس مقدس در خصوص افزایش تعداد پزشکان در رشته‌های تخصصی مختلف در شهرستان دیر، گفت: در تقسیم پزشکان متخصص که آبان ماه در سراسر کشور انجام می‌شود به منظور دستیابی مطلوب شهروندان دیری به خدمات پزشکی تخصصی و با نظر مساعد رییس دانشگاه علوم پزشکی تعدادی از رشته‌های تخصصی به صورت ویژه بر اساس سطح بندی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به شهرستان دیر اختصاص خواهند یافت و خدمات تخصصی درمانی را به شهروندان ارایه می‌کنند.
شهرستان دیر با جمعیت 55 هزار نفری در 200 کیلومتری مرکز استان بوشهر قرار دارد.
انتهای پیام /م.آ 1022

کلمات کلیدی:
کلینیک     دیر     هلال.احمر     وزیر.بهداشت        

تاریخ بروز رسانی:   8 امرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >