فرماندار شهرستان کنگان :
استقبال ازپروژه قلب سالم درکنگان بیش ازحد انتظارخواهد بود

18 امرداد 1394
فرماندار شهرستان کنگان گفت: استقبال از اجرای پروژه قلب سالم درشهر کنگان بیش از حد انتظار خواهد بود و به نظر می‌رسد مردم استقبال خوبی از این طرح داشته باشند.

عباس جمشیدی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کنگان افزود: با توجه به تغییر روند بیماری‌ها از واگیر به غیر واگیر ، اختلالات قلبی و عروقی به عنوان اولین عامل مرگ و میر در افراد شناخته شده است.
وی نوع تغذیه، کم تحرکی واستعمال دخانیات را از علل اصلی ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی بر شمرد و اظهار داشت: دو طرح پیشگیری از بیماری‌های دهان ودندان و پروژه قلب سالم به عنوان اولویت اصلی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درسال 94 است که مورد حمایت و تأکید استاندار محترم استان نیز می‌باشد.
سرپرست شبکه بهداشت کنگان نیز در این جلسه گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان برای اجرای پروژه قلب سالم در این شهرستان و فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم از قبیل نیروی انسانی، تجهیزات فنی و اداری و فضای فیزیکی، آمادگی کامل را دارد.
محمد بازیاری با بیان اینکه طرح قلب سالم در نیمه اول مرداد ماه در این شهرستان اجرایی خواهد شد، افزود: با اجرای این طرح تمامی افراد بالای 30 سال ساکن درشهرهای کنگان و بنک با مراجعه به مرکز بهداشتی درمانی قدس توسط پزشک دوره دیده معاینه خواهند شد.
این مقام مسؤول خاطرنشان‌کرد: قد، وزن، فشار خون، تعیین میزان چافی بدن، مشاوره تغذیه‌ای وآزمایش‌های قند وچربی خون برای این افراد انجام می‌شود ودرنهایت پزشک، درمورد بیماری وعوارض قلبی وعروقی افراد اظهار نظر میکند وکارت سلامت برای آنان صادر میشود .
خاطر نشان می‌سازد ارایه کلیه خدمات این طرح رایگان خواهد بود.
انتهای پیام/م.س 1027

کلمات کلیدی:
پروژه.قلب.سالم     کنگان     فرماندار     پیشگیری     دهان.دندان     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >