قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
جامعه پزشکی باید همواره اخلاق حرفه‌ای را مد نظر قرار دهند

27 امرداد 1394
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: جامعه پزشکی باید همواره اخلاق حرفه‌ای را مد نظر قرار داده و آن را جدی تلقی کند.

دکتر حیدر عزیزنژاد در همایش علمی اخلاق حرفه‌ای پزشکی در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی افزود: حوزه پزشکی در ارتباط مستقیم با سلامت مردم بوده و از دیر باز نیز مورد احترام جامعه می‌باشد به همین دلیل کسانی که وارد رشته‌های پزشکی می‌شوند باید اطلاع داشته باشند که یک مسؤولیت بزرگ را پذیرفته و رسالتی سنگینی را بر عهده دارند و به سبب همین رسالت باید اخلاق مدار باشند.
این مقام مسؤول اظهار داشت: نگاه به رشته پزشکی به عنوان یک شغل صحیح نیست بلکه پزشکی یک حرفه است که به خاطر ماهیت خدمتی که به مردم می‌دهد دارای ویژگی خاص است و افرادی که وارد این حرفه می‌شوند باید مسلط به علم روز دنیا، راز دار، وظیفه شناس، با صداقت و پایبند به اصول اخلاقی باشند.
پژوهشگر مرکز اخلاق پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز در این همایش گفت: در جامعه‌ای که مشکلات متعدد اجتماعی وجود دارد نباید انتظار داشت، سلامت در چنین جامعه‌ای به طور مطلوب وجود داشته باشد.
دکتر مسعود اسدی افزود: قوانین باید برگرفته از مبانی دینی باشد و فقه که در حقیقت مبنای قوانین است در واقع همان اخلاق است.
وی به نظریات مختلف درباره اخلاق اشاره کرد و با بیان اینکه فرد پزشکی باید برخوردار از اخلاق حرفه‌ای باشد خاطرنشان کرد: پزشکی یک حرفه است و تفاوت آن با شغل در این است که شغل نیاز به تحصیلات آکادمیک ندارد اما حرفه یک نیاز تخصصی است که از عهده هر کسی بر نمی‌آید و اعتماد برای حرفه‌ای مانند پزشکی ضروری بوده اما برای مشاغل ضروری نیست.
این نشست با تلاش دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بسیج جامعه پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/م.غ 1023

کلمات کلیدی:
همایش     اخلاق‌حرفه‌ای     دکتر.عزیزنژاد        

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >