پرداختن به موضوع عفاف و حجاب سلامت جامعه را تضمین می‌کند

17 شهريور 1394
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گفت: هر چقدر بتوانیم به موضوع عفاف و حجاب بپردازیم به همان اندزه سلامت جامعه تضمین خواهد شد.

حجت الاسلام عباس دشتی در نشست هم اندیشی عفاف و حجاب دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه آینده جامعه اسلامی در اختیار دانشگاه‌هاست افزود: یکی از محیط‌های تأثیر گذار در جامعه، دانشگاه‌ها هستند و به همین دلیل دشمنان بیشتر توجه خود را به دانشگاه معطوف کرده‌اند تا بتوانند رخنه‌ای در دانشجویان و اساتید ایجاد کنند.
وی اظهار داشت: دشمنان در عرصه جنگ نرم در صدد نفوذ در فضاهای دانشگاهی هستند و قصد دارند قشر دانشجو را از درون تهی کنند.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه اضافه کرد: اقدامات زیادی در زمینه عفاف و حجاب صورت گرفته اما باید در این نشست‌ها با همفکری و همکاری همه تشکل‌های فرهنگی بتوانیم گامهای عمیق و مؤثرتری برداریم.
وی خاطر نشان کرد: گروه‌های مخاطب ما اساتید، دانشجویان و کارکنان هستند که باید از آنان کمک گرفت و در زمینه عفاف و حجاب برای همه این گروه‌ها برنامه داشته باشیم.
در این نشست هر یک از اعضا، نظرات و پیشنهاد‌های خود را در در زمینه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف بیان داشتند.
ضرورت اصلاح آیین نامه‌های داخلی پوشش دانشگاهیان، برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف با محوریت برنامه‌های فرهنگی و مشاوره‌های مذهبی و روانشناسی، دعوت از اساتید برجسته، معرفی الگوهای برتر در زمینه عفاف و حجاب، برگزاری تریبون آزاد و کرسی‌های آزاد اندیشی، فراخوان مقاله و نظرخواهی از دانشجویان در زمینه عفاف و حجاب از جمله برنامه‌هایی بود که اعضای این نشست برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه پیشنهاد دادند.
گفتنی است نمایشگاه عفاف و حجاب در آبان ماه امسال به همت کانون بسیج جامعه پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار خواهد شد.
انتهای پیام س/ ر 1021

کلمات کلیدی:
حجاب     نهاد.رهبری     حجت‌الاسلام.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   17 شهريور 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >