طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌های استان اجرا می شود

24 شهريور 1394
رییس ستاد اقامه نماز استان بوشهر گفت: طرح سلامت معنوی که یک طرح کشوری است در بیمارستان‌های استان بوشهر اجرا می‌شود.

حجت الاسلام عباس خشنود در نشست اعضای ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تشریح طرح سلامت معنوی از اجرای این طرح در نیمه دوم امسال در بیمارستان‌‍‌های شهدای خلیج فارس بوشهر و شهید گنجی برازجان خبر داد و افزود: این طرح در فاز اول در بیمارستان‌های یاد شده اجرا می‌شود و در مراحل بعدی در همه بیمارستان‌های استان به مرحله اجرا در خواهد آمد.
وی اظهار داشت: در این طرح با استفاده از اساتید دوره دیده و مجرب، احکام نماز بیماران در کارگاه‌های آموزشی برای پرستاران و بهیاران شاغل در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها آموزش داده می‌شود.
رییس ستاد اقامه نماز استان با بیان اینکه طرح سلامت معنوی در مرحله نخست از اول مهر تا پایان دی ماه امسال در سراسر کشور اجرا می‌شود گفت: هر یک از پرستاران یا کادر درمانی که در این طرح شرکت می‌کنند به مدت 4 ساعت مفید تحت آموزش قرار می‌گیرند و همه احکامی که بیماران بستری در بیمارستان برای ادای فریضه نماز در حالت بیماری به آن احتیاج دارند به آنان آموزش داده می شود تا این دستورات در اختیار بیماران قرار گیرد.
حجت الاسلام خشنود بر اطلاع رسانی این طرح توسط ستاد اقامه نماز دانشگاه از طریق رسانه‌های استان تاکید کرد و افزود: برای اجرای بهتر طرح سلامت معنوی، نیاز به برنامه ریزی دقیق و ایجاد زمینه مناسب برای ادای فریضه نماز در بخش‌های مختلف بیمارستان است که امید است دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این خصوص با ستاد اقامه نماز استان همکاری لازم داشته باشد.
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز با استقبال و ابراز خرسندی از اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از سالیان دور تلاش‌های زیادی در زمینه اقامه نماز در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام گرفته و به یاری خدا این طرح را با همکاری همه عزیزان در ستاد اقامه نماز دانشگاه به نحو مطلوب اجرا خواهیم کرد.
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: برای راهنمایی بیشتر بیماران بستری در بیمارستان‌ها بروشورهایی در خصوص احکام نماز بیمار به صورت مصور تهیه و در بسته‌هایی که به آنان ارایه می‌شود قرار داده خواهد شد.
انتهای پیام/ س.ر 1021

کلمات کلیدی:
اقامه‌نماز     سلامت.معنوی     حجت‌الاسلام.خشنود     دکتر.عزیزنژاد    

تاریخ بروز رسانی:   24 شهريور 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >