آغاز دوره فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشت و درمان در استان بوشهر

18 مهر 1394
در راستای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، دوره سه ماه فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشت و درمان در استان بوشهر آغاز شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در روز آغاز این دوره گفت: افزایش دانش مدیریتی موجب ارتقا مهارت‌ها، توانمندی و خلاقیت در حوزه‌های مدیریتی می‌شود.
دکتر رییسی با اشاره با نامطلوب بودن وضعیت درمان قبل از اجرای طرح تحول گفت: این وضعیت باعث شد که طرح تحول نظام سلامت با اولویت درمان شروع شود ولی در همان راستا کارهای دیگری در حوزه بهداشت، آموزش و پژوهش شروع شده بود.
این مقام مسئول افزود: در سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه بهداشت انجام گرفت، با این حال در مورد آن کمتر صحبت شده و این به دلیل زمان بر بودن نتیجه شاخص‌های بهداشتی است مثلا نتایج اقدامات در حوزه بهداشت دهان و دندان بالای سن پنجاه سالگی مشخص می‌شو‌د
دکتر رییسی تکمیل زیرسا‌خت‌ها مانند تعمیر مراکز بهداشتی درمانی و افزایش نیروی انسانی را از اقدامات خوب حوزه بهداشت دانست و گفت: خوشبختانه هشت بسته پشتیبان برای تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت تعریف شده و توانمند سازی مدیران یکی از این بسته‌ها می‌باشد.
وی افزود : همراه شدن تجربه میدانی مدیران با این گونه آموزش‌ها نتایج خوبی را برای مردم به ارمغان خواهد آورد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر منشأ تغییرات پی در پی قوانین را ناشی از ضعف مباحث تئوریک دانست و گفت: ما بانک اطلاعاتی و آمار بسیار خوبی در اختیار داریم و برای تحلیل این آمار و برنامه‌ریزی بر اساس آن، نیاز به آموزش بیشتری داریم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: هدف این دوره آموزشی که در دولت یازدهم کلید خورد افزایش مهارت در خصوص مباحث مدیریتی خدمات بهداشتی درمانی بود.
دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان افزود: امیدوارم که این دوره مقدمه‌ای باشد برای ارتقا دانش و مهارت که ختم به ارتقا کیفیت خدمات و سطح سلامت مردم شود.
وی با اشاره به اینکه فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشت و درمان ابتدا برای معاونین بهداشتی کشور برگزار شد گفت : در پی موفقیت آمیز بودن آن دوره قرار بر این شد که مدیران شبکه های بهداشت و درمان کل کشور نیز این دوره آموزشی را فرا بگیرند.
فلوشیپ مدیریت شبکه بهداشت و درمان سه ماه به طول می انجامد که شامل مباحث مرتبط به مدیریت شبکه های بهداشت و درمان می باشد.
انتهای پیام/ 2020


کلمات کلیدی:
تحول.نظام.سلامت     فلوشیپ     دوره     آموزش     درمان        

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >