حضور نیروهای مرکز مدیریت حوادث وفوریت‌های پزشکی در کنار حجاج

27 مهر 1394
مدیر مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان بوشهر گفت: 20 نفر نیروی عملیاتی، اداری مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در فرودگاه برای پوشش مراسم بازگشت حجاج بیت الله الحرام حاضر بودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو با اشاره به اینکه مرکز مدیریت حوادث وفوریت‌های پزشکی در فرودگاه و نزدیک به باند پرواز مستقر بوده و پوشش مراسم بازگشت حجاج بیت الله الحرام با موفقیت پایان پذیرفت افزود: با اعلام قبلی از سوی سازمان حج و زیارت و فرودگاه‌های کشور، استان بوشهر پذیرای نزدیک به هزار نفر حاجی بوده که در دو روز و هر روز دو پرواز وارد استان شده اند.
این مقام مسئول اظهار داشت: بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان حج و زیارت در هر پرواز حجاج، سه دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در فرودگاه و نزدیک به باند پرواز مستقر شد تا در صورت لزوم طبق آموزش‌های گذرانده وارد صحنه شده و اقدامات پیشگیری درمانی اولیه را اجرا کنند.
دکتر دادجو تصریح کرد: با توجه به کاروانهای اعزامی از شهرستان‌های استان آمبولانس‌های پشتیبان فراخوان وجهت همراهی موارد احتمالی در بیرون از فرودگاه آماده بودند و با رایزنی‌های انجام شده با همکاران بخش کنترل و مراقبت بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی هر کدام از حجاج ابتدای ورود معاینه و موارد لازم در قرنطینه مرزی ارزیابی می شدند.
وی بیان کرد: 20 نفر نیروی عملیاتی ، اداری در فرودگاه حاضر بودند و در صورت تشخیص پزشک مستقر در قرنطینه فرودگاه موارد مشکوک به بیماری‌های واگیر و ویروس مرس با رعایت موازین آموزش داده شده در خصوص نحوه برخورد، پوشش لازم، ایزوله تنفسی با گزارش کاملی از شرح حال به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر اعزام می شدند.
موارد مشکوک به ویروس مرس در بین زائرین بیت الله الحرام استان بوشهر دیده نشده است
دکتر دادجو در ادامه گفت : خوشبختانه موارد مشکوک به ویروس مرس در بین زائرین استان بوشهر دیده نشده است و امیدواریم تا پایان دوره کمون بیماری که نزدیک به 14 روز است این روند ادامه پیدا کند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: نیروهای مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان اعم از عملیاتی، EOC، ستاد هدایت و اطلاع رسانی اورژانس، بیمارستان‌های سطح استان آمادگی خود را جهت پوشش موارد مشکوک حفظ کرده و آماده خدمت رسانی هستند.
اتفاق تلخ منا نگرانی‌های حوزه سلامت را درخصوص ورود ویروس مرس افزوده و با توجه به آلودگی بیمارستان‌های عربستان احتمال اینکه این ویروس از طریق افراد بستری شده در این بیمارستان‌ها به سایر حجاج منتقل شده باشد، وجود دارد.
بنابراین لازم است همه مردم، همچون حوزه سلامت نسبت به این مسئله آگاه و مطلع باشند و مواردی نظیر رعایت اصول بهداشتی در برخورد با فردیکه سابقه مسافرت به کشورهای عربی را داشته و در حال حاضر علائم آنفلونزا را نشا ن می دهد ، مدنظر قرار دهند .
انتهای پیام/1023

خبر مرتبط: همزمان با بازگشت حجاج از سرزمین وحی:دانشگاه علوم پزشکی بوشهرآماده مواجهه با هرگونه مورد مشکوک بیماری است


کلمات کلیدی:
بازگشت.حجاج     فوریت‌های.پزشکی     دکتر.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   27 مهر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >