در شهرستان دیلم اجرا شد
طرح تشدید نظارت بر 5صنف حساس مرتبط با سلامت جامعه

30 آبان 1394
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت دیلم، در نشستی در شبکه بهداشت و درمان دیلم با حضور نمایندگان ادارات صنعت و معدن، اصناف، تعزیرات حکومتی ونیروی انتظامی جزئیات این طرح بیان شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان دیلم گفت: دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر تحولات بسیارخوبی را در بخش درمان کشور ایجاد کرده است که با اجرای طرح تحول نظام سلامت علاوه بر ارتقای کیفیت خدمات و در دسترس قراردادن خدمات درمانی در تمامی نقاط کشور میزان پرداختی بیماران را نیز به شدت کاهش داده است و در ادامه خدمات دولت و خصوصاً وزارت بهداشت و درمان در سال 94 به تحول در بخش بهداشت کشور اختصاص پیدا کرده است.
عبدالحسین ناصری افزود: طرح تشدید نظارت بر 5 صنف حساس مرتبط با سلامت جامعه، طرحی است که از 15 آبان شروع شده و با هدف بهبود وضعیت بهداشت محیط، خصوصاً رعایت اصول بهداشت فردی، بهداشت موادغذایی وکاهش کمبودهای بحرانی این 5صنف تا پایان سال 94 در استان بوشهر و شهرستان دیلم ادامه خواهدداشت.
این عضوشورای سلامت شهرستان در ادامه اظهار داشت: اصناف شیرینی فروشی، نانوایی، رستوران، پیتزا و ساندویچ فروشی و عمده فروشی‌ها شامل این طرح خواهند بود که با افزایش تعداد نظارت و بازرسی، افزایش تعداد نمونه برداری از مواد غذایی حساس ورفع نواقص بحرانی وغیر بحرانی صنوف ذکر شده ازعمده فعالیت‌های این طرح می‌باشد.
وی تصریح کرد: افزایش درصد شاغلین دارای کارت معاینه پزشکی، افزایش درصد استفاده از روپوش، کلاه و رعایت بهداشت فردی شاغلین، افزایش اطلاعات بهداشتی متصدیان وکارگران تحت پوشش وکاهش شکایات مصرف کنندگان از مواد غذایی تولیدشده در این مراکز از اهداف ضمنی این طرح است.
ناصری همکاری و همدلی مردم وخصوصاً اصناف مرتبط با طرح را راه گشا دانست وتصریح کرد: قطعا اجرای خوب این طرح، افزایش امنیت غذایی، اعتماد مردم و در نهایت ارتقای سلامت جامعه را به دنبال خواهد داشت و همه از منافع این طرح بهرمند خواهند شد.
انتهای پیام/ ح.ع 3060

کلمات کلیدی:
طرح.تشدید     صنف     سلامت.جامعه    

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >