در شهرستان دیلم برگزار شد
برگزاری کارگاه پیشگیری از آسیب کودکان جهت معلم‌های پایه چهارم ابتدایی

1 آذر 1394
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم؛ این کارگاه آموزشی با هدف پیشگیری از آسیب‌های کودکان بوسیله ارتقا آگاهی خانواده‌ها و مراقبین سلامت در مدارس و مهدکودک‌ها با آموزش موضوعاتی از قبیل رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از حوادث ترافیکی، سوختگی، سقوط از بلندی، خفگی ، غرق شدگی، مسمومیت، آسیب‌های ورزشی صدمات بدنی و کمک‌های فوری با حضور معلم‌های پایه چهارم ابتدایی برگزار شد.

کارشناس مسئول آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم با ارایه توضیحاتی در این خصوص گفت: پیشگیری از آسيب‌های كودكان يك اولويت بهداشتي است زیرا کودکان آسیب پذیرترین افراد در برابر حوادث بوده و مرگ ناشی از حوادث و سوانح یکی از علل مهم مرگ و میر در این گروه سنی است.
دیلمی با اشاره به اینکه آسیب‌های ناشی از حوادث از علل اصلی معلولیت، ناهنجاری‌های دایمی و مرگ درکودکان است که هرسال تعداد زیادی از کودکان، به آن دچار می‌شوند افزود: ارتقای سلامت کودکان از مهمترین شاخص‌های سطح سلامت یک جامعه است و پیشگیری از وقوع حادثه در کودکان، مستلزم رعایت نکات ایمنی از سوی والدین به ویژه مادران، مربیان ومعلمان است.
کارشناس آموزش سلامت شبکه بهداشت دیلم اظهار داشت: این کارگاه با همکاری مدیریت آموزش و پرورش دیلم و استقبال معلمان برگزار شد در این کارگاه مطالب آموزشی متنوعی از کتاب آسیب‌های کودکان قابل پیشگیری هستند به معلمان ارایه شد.
وی افزود: پیش از این نیز کارگاه‌های مشابهی با همین موضوع برای گروه کاردان‌ها و کارشناسان مراکز بهداشتی و درمانی و بهورزان برگزار شده است.


انتهای پیام/ ح.ع 3060

کلمات کلیدی:
پیشگیری     کودکان     چهارم.ابتدایی    

تاریخ بروز رسانی:   1 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >