معاون سیاسی و امنیتی استاندار بوشهر:
دانشگاه و دانشجویان در انتخابات پیش رو نقش تماشاگر ایفا نکنند

2 آذر 1394
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: ما نمیخواهیم دانشگاه و دانشجویان ما در موضوع انتخابات نقش تماشاگر را ایفا کنند، چون که یکی از عوامل شور و نشاط انتخابات و همچنین حضور و مشارکت حداکثری بر عهده دانشجویان و دانشگاهها است ولی باید براساس قانون و رعایت خطوط قرمز در برگزاری انتخاباتی باشکوه کمک کنند.
فتحالله حقیقی در جلسه کمیسیون دانشجویی استان بوشهر با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: تلاش‌ها و خدمات بسیجیان در طول عمر با برکت نظام اسلامی ایران قابل تقدیر است و همه ایرانیان امنیت و اقتدار کشور را مرهون تفکر و اندیشه بسیج میدانند.

در این جلسه که در سالن ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد، وی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش‌رو و اثرگذاری دانشگاه و دانشجویان در راستای حضور حداکثری افزود: ما نمیخواهیم دانشگاه و دانشجویان ما در موضوع انتخابات نقش تماشاگر را ایفا کنند، چون که یکی از عوامل شور و نشاط انتخابات و همچنین حضور و مشارکت حداکثری بر عهده دانشجویان و دانشگاهها است ولی باید براساس قانون و رعایت خطوط قرمز در برگزاری انتخاباتی باشکوه کمک کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تصریح کرد: دانشگاههای ما باید پویا، فعال و با نشاط باشند و از هر گونه تحرکات دانشجویان که در چارچوب قانون باشد حمایت و دفاع خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه دانشجو باید در تمامی عرصههای سیاسی و اجتماعی جامعه به وظایف خود آگاه باشد، افزود: در 9 ماه گذشته شاهد افزایش کرسیهای آزاد اندیشی در دانشگاههای استان هستیم که این موضوع خود موجب آگاهی بخشی قشر جوان و دانشجو میشود.
وی اظهار کرد: دانشگاههای استان بوشهر باید در راستای گسترش و ارتقا فعالیت تشکلهای دانشجویی برنامه و طرحهای خود را به دبیرخانه کمیسیون دانشجویی استان ارائه کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: همچنین 16 آذر ماه امسال به مناسبت روز دانشجو، نشستی در قالب پرسش و پاسخ با حضور مسئولان ملی و استانی با دانشجویان ممتاز استان بوشهر برگزار خواهیم کرد.
حقیقی با بیان اینکه انتخابات اراده سیاسی یک ملت است که در یک اجتماع شکل میگیرد، افزود: ایران اسلامی کشوری است که در هیچ دورهای با وجود گردنههای سختی که پیش روی داشته، در انتخابات با مشکلی مواجه نشده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به نزدیک شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، افزود: ما طالب برگزاری یک انتخابات سالم، شفاف و قانونمند هستیم و مسئولین دانشگاههای استان موظف هستند برای فعالیت تشکلهای مختلف با در نظر گرفتن چارچوب قانون و رعایت خط قرمزها مانعی ایجاد نکنند.
وی با اشاره به نسبت دانشجو به هیأت علمی در کشور اظهار داشت: میانگین نسبت دانشجو به هیأت علمی در دانشگاه های کشور نزدیک به 30 است که در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر این نسبت 11 می‌باشد که این جای تقدیر دارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این جلسه ضمن ارایه گزارشی از عملکرد دانشگاه گفت: این دانشگاه آمادگی کامل دارد مراسم روز دانشجو را به بهترین نحو برگزار کند.
در این جلسه که یکشنبه اول آذرماه برگزار شد، رییس و معاونین دانشگاه‌های استان بوشهر، از برنامه‌هایی که در روز دانشجو برگزار خواهندکرد و جلسات کمیته‌های انضباطی دانشگاه مربوطه و احکام صادره گزارشی ارایه دادند.

انتهای پیام/ س.م- 1021

کلمات کلیدی:
معاون.استاندار     انتخابات        

تاریخ بروز رسانی:   2 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >