مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه:
پوشش و عفاف همزاد و همراه انسان از بدو تاریخ بوده است

7 آذر 1394
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پوشش و عفاف همراه و همزاد انسان از بدو تاریخ بوده است و انسان‌ها همواره برای خود حریم قایل بوده‌اند.

حجت الاسلام عباس دشتی در نشست کمیته فکری پوشش و اخلاق حرفه‌ای افزود: یکی از مسایلی که خیلی باید به آن توجه کنیم موضوع حجاب و عفاف در دانشگاه است زیرا مردم محیط دانشگاه رایک محیط معرفتی و فکری می‌دانند.
وی با بیان اینکه به مسئله عفاف و حجاب باید عالمانه نگاه کرد اظهار داشت: بیشتر مخاطبان در دانشگاه قشر جوان هستند که دارای فطرتی پاکند و اگر موضوعی را هم سنخ با فطرت خود بدانند به راحتی آن را می‌پذیرند و عمل می‌کنند.
حجت الاسلام دشتی افزود: همه افراد دلسوز از وضعیت حجاب و عفاف ناراحتند و اگر ما به دین هم کاری نداشته باشیم باید در مرحله اول کارهای فرهنگی در این زمینه انجام دهیم و از ابزارهای تشویق و بها دادن به نیروهای ارزشی برای گسترش فرهنگ عفاف و حجاب استفاده کنیم.
وی نقش اساتید در موضوع عفاف و حجاب را بسیار مهم دانست و بیان داشت: اساتید الگوی دانشجویان هستند و می‌توانند بهترین کمک در تأثیر پذیری دانشجویان باشند.
مسئول دبیرخانه شورای فرهنگی دانشگاه نیز گفت: در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه تشکیل کمیته‌ای به منظور ارتقای سلامت روانی و سالم سازی محیط آموزشی در دانشگاه با محوریت دبیرخانه شورای فرهنگی به تصویب رسیده است.
حجت الاسلام مجتبی احمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه سلامت دینی در دانشگاه‌ها باید تأمین شود، پیشنهاد داد طرحی به عنوان طرح سلامت معنوی در دانشگاه به اجرا در آید که در این طرح سامان دادن به موضوع عفاف و حجاب و گسترش فرهنگ دینی و معنوی در بین اساتید، دانشجویان و کارکنان مد نظر قرار گیرد.
اولین نشست کمیته فکری پوشش و اخلاق حرفه‌ای چهارشنبه چهارم آذر در دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه برگزار شد.
انتهای پیام س/ ر 2050

کلمات کلیدی:
دفتر.نهاد     مقام.معظم.رهبری     پوشش     عفاف    

تاریخ بروز رسانی:   7 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >