درشهرستان تنگستان صورت گرفت
برگزاری کمیته شهرستانی ایدز

14 آذر 1394
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان تنگستان، کمیته شهرستانی ایدز با حضور جمعی از مسئولان و نمایندگان ادارات مختلف شهرستان تنگستان درسالن کنفرانس این شبکه برگزارشد.

مسئول مبارزه با بیماری های واگیر درشبکه بهداشت ودرمان شهرستان تنگستان دراین نشست گفت : همکاری و هماهنگی درون وبرون بخشی یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در راه پیشگیری و کنترل این بیماری می‌باشد.
محمدیندرانی گفت: یکی ازمهمترین استراتژی‌های برنامه کشوری پیشگیری ازاچ آی وی وایدز درکشورآموزش و اطلاع رسانی به مردم خصوصا گروه‌های هدف پرخطر است که ازاین جهت حساس نمودن سیاستگزاران، مسئولان وهمه افراد جامعه به موضوع اچ آی وی وایدز و همراه کردن آنان با این برنامه حایز اهمیت وضروری می باشد.
وی افزود:پانزدهم آذرماه ، مصادف بااول دسامبر به عنوان روزجهانی ایدزنامگذاری شده است ودراین راستا به منظوراستفاده ازیک فرصت زمانی جهت آموزش گروه‌های مختلف جامعه ازدوازدهم تا هجدهم آذرماه به عنوان هفته اطلاع رسانی ایدز نامگذاری شده است.
یندرانی در خصوص بیماری ایدز گفت: این بیماری به سه طریق اصلی تزریق خون وفرآورده های خونی ، روابط جنسی نامشروع و حفاظت نشده وهمچنین انتقال ازطریق مادرآلوده به جنین منتقل می شود که تا کنون علیرغم تلاشهای فراوان درمانی برای آن کشف نشده است و سالانه خسارات زیادی را به لحاظ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به جوامع وارد می‌کند.
وی تاکید کرد: سیاست امسال مبارزه بااین بیماری بر درمان آن متمرکزشده است وشعارآن با عنوان "درمان اچ ای وی،کلید پیشگیری است ، بیماران رابرای درمان حمایت کنیم" نامگذاری شده است، ازاین جهت علیرغم گرانی داروهای این بیماری ، این داروها درسیستم بهداشت ودرمان ما دراختیار بیماران قرارمی‌گیرد وپیگیری درمان موثر این بیماری با استفاده ازداروهای ضدویروسی تاثیر بسیار زیادی درکنترل وکاهش موارد انتقال آن دارد.
وی درپایان به برنامه های شبکه بهداشت ودرمان شهرستان تنگستان دراین هفته اشاره کرد و گفت: برنامه‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در این هفته شامل برپایی ایستگاه‌های اطلاع رسانی، طرح موضوع درخطبه‌های نمازجمعه شهرستان، معرفی مراکز مشاوره بیماری‌های رفتاری ومکان‌های انجام تست تشخیص سریع جهت عموم مردم،نواختن زنگ ایدزدریکی ازمدارس منتخب، آموزش به ملوانان، سربازان، دانشجویان، پرسنل ادارات ، نصب بنر و برنامه‌های متعدد ورزشی آموزشی دراین خصوص می باشد.

انتهای پیام/ ح. د 3010

کلمات کلیدی:
کمیته.شهرستانی.ایدز     تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >