رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر :
دیر قطب آموزشی فوریت‌های پزشکی در جنوب استان بوشهر تعیین شد

2 دی 1394
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با اعلام مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر، شهرستان دیر به‌عنوان قطب آموزشی فوریت‌های پزشکی در جنوب استان تعیین شد.

مهندس عادل مقدس صبح امروز در نشست بهداشت و درمان دیر، با تاکید بر اهمیت کار اورژانس 115 اظهار کرد: کار در پایگاه‌های اورژانس 115، توان و سرعت زیادی می‌طلبد و خوشبختانه تکنسین‌ها و امدادگران فوریت‌های پزشکی شاغل در این پایگاه‌ها همه از توان و سرعت عمل بسیار خوبی برخوردارند.
وی با اشاره به سختی‌های رشته شغلی فوریت‌های پزشکی گفت: همکاران زحمتکش فوریت‌های پزشکی به محیط‌های ماموریت خود و لزوم استقرار پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در مناطقی که بعضا مسکونی نیست یا با مناطق مسکونی فاصله زیادی دارد، واقف‌اند و خدمات فوریت‌های پزشکی را به نحو احسن ارایه می‌دهند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، ارایه خدمات مطلوب فوریت‌های پزشکی را مستلزم به‌روز بودن اطلاعات علمی و عملیاتی شاغلین در این واحدها دانست و افزود: آموزش و بازآموزی کارکنان فوریت‌های پزشکی مطابق با دانش روز دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این مهم به ‌صورت مداوم در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر انجام می‌شود.
مهندس مقدس به نقل از رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: مرکز استان، گناوه و دیر سه قطب آموزشی فوریت‌های پزشکی در استان بوشهر است که دیگر نیازی نیست پرسنل برای آموزش به مرکز استان مراجعه کنند و این کار در مرکز این سه شهرستان و با نظارت مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: در همین راستا کلاس‌های آموزشی و بازآموزی کارکنان فوریت‌های پزشکی شاغل در پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان‌های کنگان، عسلویه و جم طبق برنامه تنظیمی و به‌صورت مداوم در شهرستان دیر برگزار می‌شود.
این مقام مسئول با تاکید برافزایش اطلاعات علمی و عملیاتی نیروهای فوریت پزشکی تصریح کرد: داشتن اطلاعات علمی و عملیاتی به‌روز در تصمیم‌گیری، ارایه خدمات فوریت‌های پزشکی و امدادرسانی سریع در زمان طلایی که حیات بیمار و مصدوم به آن وابسته است، نقش بسیار موثری دارد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به اهمیت آگاهی مردم از چگونگی امدادرسانی و نحوه کمک‌های اولیه فوریت‌های پزشکی اشاره و یادآور شد: آموزش و آشنایی مردم با مبانی اولیه برخورد با مصدومان و آسیب‌دیدگان ناشی از تروما، نقش مهمی در کاهش موارد مرگ‌ومیر و نیز کاهش دامنه عوارض آن دارد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     جنوب.استان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   2 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >