افتتاح مرکز ید درمانی و درمان بیماران سرطانی با مواد رادیواکتیو در استان بوشهر

6 دی 1394
مرکز ید درمانی و درمان بیماران سرطانی با مواد رادیواکتیو استان بوشهر با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استانی افتتاح شد.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر در آیین افتتاح این مرکز گفت: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای و تصویر برداری مولکولی یکی از مراکز جامع درمانی، تحقیقاتی و آموزش در کشور با نگرش بین‌المللی است و مرکز ید درمانی و درمان با مواد رادیواکتیو از جمله مراکز انگشت شمار در زمینه درمانی در سطح کشور است.
پروفسور مجید اسدی با اشاره به اینکه امور مربوط به درمان در این مرکز با مواد رادیواکتیو صورت می‌گیرد، افزود: مرکز تحقیقات هسته‌ای شامل 4 بخش تصویر برداری انسانی، تحقیقات بین المللی، تصویر برداری حیوانی و بخشی می‌باشد که امروز شاهد افتتاح آن هستیم.
فلو شیپ PET-CT از دانشگاه استانفورد آمریکا بیان داشت: تا قبل از راه‌ اندازی این مرکز، در شمال کشور در استان خراسان رضوی و در جنوب کشور در استان فارس مراکزی با تخت معدود وجود داشته است.
فلوشیپ تصویر برداری پیشرفته از دانشگاه هاروارد آمریکا گفت: در حال حاضر این مرکز با 8 تخت ید درمانی و برخورداری از دیگر تخت‌های درمانی در زمینه درمان سرطان‌های خوش خیم و بد خیم مرتبط با درمان در حوزه طب هسته‌ای است.
پروفسور اسدی در رابطه با پذیرش بیماران این مرکز افزود: پس از انجام آموزش‌های لازم و قبل از افتتاح رسمی 15 بیمار از استان‌های بوشهر، خوزستان، فارس، کهکیلویه و بویر احمد و از شمال کشور پذیرش شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.
عضو شورای‌عالی انجمن قلب و عروق هسته‌ای آمریکا تصریح کرد: در حوزه توریسم درمانی با کشور‌های حاشیه خلیج فارس و دیگر همسایگان ایران رایزنی‌های لازم انجام شده است و در آینده شاهد انجام پروژه‌های مشترک با دانشگاه‌های استانفورد و هاروارد آمریکا خواهیم بود.
عضور هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روش‌های درمانی رایج در پزشکی هسته‌ای که در این مرکز قابل انجام است را چنین بیان کرد:
- درمان سرطان‌های تیروئید با رادیو داروی ید – 131
- درمان تسکین متاستاز‌های استخوانی ناشی از سرطان‌ها با رادیو دارو‌های استرانسیوم 89 و ساماریوم153
- درمان تومور‌های نورواندوکرین با رادیو داروهای ید131 MIBG-
- درمان التهاب شدید مفاصل در بیماران با مشکل رماتیسم پیشرفته با فسفر 32
- درمان سرپایی پرکاری تیروئید با رادیو داروی ید131
خبر مرتبط: خبر خوش برای جنوب کشور: مرکز ید درمانی و درمان با مواد رادیواکتیو استان بوشهر در آستانه افتتاح

انتهای پیام/م.پ1025

کلمات کلیدی:
افتتاح.مرکز.درمانی     ید.درمانی     درمان.سرطان     سرطان     پروفسور.اسدی     استاندار    
   

تاریخ بروز رسانی:   6 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >