استقبال بانوان بوشهری از زایمان طبیعی

28 دی 1394
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش استقبال بوشهری ها به انجام زایمان طبیعی خبر داد.

دکتر حیدر عزیز نژاد در جلسه خیرین سلامت وسازمان های مردم نهاد که در سالن ابن سینا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزارشد،گفت: از آغاز اجرای طرح تحول سلامت در استان بوشهر علاوه بر خدمات درمانی، بسیاری از رفتارهای صحیح بهداشتی آموزش داده شد.
وی با اشاره به اینکه میزان علاقه بانوان به انجام زایمان طبیعی پس از انجام آموزش‌ها افزایش پیدا کرده است، بیان کرد: در سال جاری 11 هزار زایمان طبیعی و 9 هزار زایمان سزارین در استان بوشهر انجام شده است.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه گفت: اکنون آمار زایمان طبیعی در استان حدود 55 درصد می‌باشد و این درحالی است که قبل از طرح تحول سلامت زایمان طبیعی حدود 45 درصد بوده است.
تخصیص800 میلیارد ریال برای بازسازی و تعمیر مراکز درمانی استان
دکتر عزیز نژاد با بیان اینکه مناسب سازی و مقاوم سازی فضای درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد: در این راستا توافق نامه‌ای با اعتبار حدود 800 میلیارد ریال بین وزارت بهداشت و استانداری بوشهر برای نوسازی، بازسازی و تعمیرات اساسی تمامی مراکز بهداشتی در سراسر استان منعقد شده است.
وی از اجرای20 طرح امید اجتماعی و پروژه های قلب سالم و بهداشت دهان و دندان در استان خبر داد و گفت: این طرح‌ها در دستور کار می‌باشد که پروژه قلب سالم در تمامی شهرستان ها شروع شده و تاکنون بیش از 7 هزار نفر افراد بالای 30 سال مراجعه نموده و مورد معاینه و آزمایش‌های قند خون ناشتا و چربی خون ( تری گلیسیرید و کلسترول) قرار گرفته‌اند.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه خاطر نشان کرد: طرح بهداشت دهان و دندان در 62 مرکز موجود است و مقرر شده 12 مرکز ویژه بهداشت دهان و دندان و 12 خودرو حامل یونیت‌های دنداپزشکی به صورت سیار به مدارس روستاهای دور دست برای چکاپ دهان و دندان اعزام شوند.
وی افزود: در این طرح کودکان 6 سال و 12 ساله مورد معاینه و درمان قرار می‌گیرند و در صورت نیاز درمان میشوند.

هزار و 137 داوطلب سلامت در بوشهر وجود دارد
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با عنوان اینکه سازمان های مردم نهاد بازوان پر قدرتی هستند که می‌توانند سبک زندگی صحیح را در جامعه گسترش دهند گفت: اکنون هزار و 137 داوطلب سلامت در استان بوشهر وجود دارد که در سازمان های مردم نهاد مربوط به حوزه سلامت فعالیت می کنند.
انتهای پیام/ م.غ 1023
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
زایمان.طبیعی     استقبال     دکتر.عزیزنژاد    

تاریخ بروز رسانی:   28 دی 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >