معاون وزیر بهداشت:
ارایه خدمات درمانی در مناطق محروم از اهداف مهم طرح تحول سلامت است+ گزارش تصویری

29 بهمن 1394
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از اهداف مهم طرح تحول سلامت، رساندن خدمات بهداشتی و درمانی و بالا بردن سطح سلامت مردم در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته است.

دکتر محمد آقاجانی در حاشیه بازدید از مراکز درمانی شهرستان دیلم، موفقیت طرح تحول سلامت را مدیون اندیشه بلند و تدبیر رییس‌جمهور و وزیر بهداشت دانست و گفت: یکی از اهداف مهم طرح تحول سلامت، رساندن خدمات بهداشتی و درمانی و بالا بردن سطح سلامت مردم در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته است و امروز میوه شیرین این اندیشه را می‌توان در شهرستان دیلم مشاهده کرد.
وی وضعیت ارایه خدمات درمانی در بیمارستان بقیه الله (عج)دیلم را خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: بیمارستان دیلم بقیه الله (عج) بیمارستانی مجهز و با امکانات قابل‌ توجه از جمله بخش بستری، اتاق‌های عمل، بخش ویژه و تعداد قابل‌توجهی پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف است و این وضعیت شهرستان دیلم را نسبت به گذشته به‌کلی متفاوت کرده است.
معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مهم‌ترین نتیجه این خدمات را رضایتمندی مردم دانسته و گفت: خدمات ارایه‌ شده در شهرستان دیلم از جمله ویزیت 9 هزار بیمار در ماه به‌طور میانگین و انجام خدمات جراحی و بستری، مردم منطقه را تا حد زیادی از مراجعه به مرکز استان و شهرهای همجوار بی‌نیاز کرده است.
فرماندار شهرستان دیلم نیزگفت: امسال بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز بیمارستان دیلم اختصاص یافت.
حسن اسماعیلی افزود: عملیات اجرایی آزمایشگاه بیمارستان دیلم انجام و بخش بستری ، اتاق عمل ،زنان و زایمان و اتاق همراه بیمار بیمارستان افتتاح شده است.
در این سفر دکتر آقاجانی تامین دو دستگاه دیالیز، یک دستگاه سی تی اسکن ، ماموگرافی ، کمک به توسعه بخش اورژانس بیمارستان ، تامین تجهیزات آزمایشگاهی کلینیک تخصصی و یک دستگاه رادیولوژی CRM مورد نیاز جراحی های ارتوپدی، مغز و اعصاب به بیمارستان دیلم را تقبل کرد.
دکتر آقاجانی و هیات همراه در ادامه از کلینیک تخصصی خیر ساز شهرستان دیلم نیز بازدید و در جریان مراحل اجرایی این مرکز درمانی قرار گرفت.
کلینیک تخصصی شهرستان دیلم به همت خیر نیکوکار مهندس حسن رسولیان با زیر بنای هزار متر مربع در حال احداث است.
گفتنی است در ادامه سفر معاون درمان وزارت بهداشت و هیأت همراه از بخش‌های در حال ساخت اورژانس، زایشگاه، بخش های تازه افتتاح شده دیالیز و ICU بیمارستان امیرالمومنین(ع) گناوه نیز بازدید و از نحوه خدمات درمانی و مراقبتی ارائه شده در این بخش های تازه تاسیس ابراز رضایتمندی کردند.
ا
نتهای پیام/ ح.ع 3060 + م.م 4030
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
معاون.وزیر.بهداشت     مناطق.محروم     طرح.تحول     دکتر.محمد.آقاجانی        

تاریخ بروز رسانی:   29 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >