معاون وزیر بهداشت:
استان بوشهر درزمینه طرح تحول نظام سلامت عملکرد خوبی داشته است

29 بهمن 1394
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وضعیت اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر خوب بوده است اما هنوز در زیرساخت های درمانی این استان کمبودهایی وجود دارد که باید تقویت شود.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ دکتر محمد آقاجانی در نشست هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهرافزود:کمبود تخت بیمارستانی به ویژه درمرکز استان بوشهر باعث شده که مردم برای بستری در اورژانس و درمانگاه‌ها با مشکل روبه رو شوند.
وی تصریح کرد: توجه نکردن به توسعه زیرساخت‌های درمان در دوره‌های گذشته باعث شده مشکل کمبود تخت بیمارستانی در این استان و در بسیاری از استان‌های دیگر کشور وجود داشته باشد.
ساخت بیمارستان مدرن و جدید در بوشهر احساس می‌شود
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: پروژه‌های متعددی در توسعه بیمارستان‌های موجود و ساخت بیمارستان‌های جدید دراستان بوشهر وجود دارد اما باتوجه به اینکه مرکز استان از این لحاظ با محدودیت جدی روبرو است ساخت بیمارستان مدرن و جدید در بوشهر احساس می‌شود.
دکترآقاجانی افزود: پروژه‌های توسعه‌ای در پنج بخش شامل ساخت بخش های ویژه، بلوک‌های زایمان، کلینیک‌های ویژه، سرطان، اورژانس و توسعه بیمارستانی درمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در شهرهای مختلف در حال اجراست که تلاش می شود در ماه‌های آینده به بهره برداری برسند.
دستاوردهای سفر معاون وزیر بهداشت به استان بوشهر
معاون درمان وزیر بهداشت اظهار داشت: توسعه بیمارستان جدید بندر دیلم، احداث اورژانس و تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز، تاسیس بخش دیالیز برای جزیره خارگ و تکمیل تجهیزات دندانپزشکی برای کلینیک‌های ویژه که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دست احداث دارد و برخی تصمیم‌های دیگر برای بهبود وضعیت درمان استان بوشهر از جمله دستاوردهای این سفر برای استان است.
ساخت بیمارستان جدید با کمک سازمان انرژِی اتمی
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ساخت بیمارستان جدید با تکیه بر منابع دولتی زمان‌برخواهد بود یادآور شد: قرار است از طریق سازمان انرژی اتمی و بخش خصوصی به ساخت بیمارستان جدید در بوشهر کمک شود.
وی تصریح کرد: ساخت بیمارستان جدید در بوشهر نیازمند کمک‌هایی است که در اختیار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیست و منابعی نیز برای ساخت آن در استان نداریم ولی تلاش می‌شود از حوزه های مختلف دیگر به این پروژه کمک شود.
تاثیر طرح تحول نظام سلامت در مناطق محروم کشور مشهود است
دکتر آقاجانی در خصوص طرح تحول نظام سلامت با اشاره به اینکه تاثیر طرح تحول نظام سلامت در مناطق محروم کشور مشهود است افزود: اولویت های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در طرح تحول نظام سلامت جذب نیروی انسانی متخصص، توسعه فضای فیزیکی، تخصیص تجهیزات پزشکی و مالی برای مناطق محروم است.
کمبود نیروی انسانی به خصوص پرستار از مشکلات زیرساختی در استان بوشهراست
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی به خصوص پرستار از دیگر مشکلات زیرساختی در استان بوشهراست به گونه‌ای که در برخی بیمارستان‌های این استان حدود نیم پرستار به ازای هر تخت وجود دارد و این رقم از نرم کشوری نیز پائین تر است.
با محدودیت استخدام پرستاران مواجه هستیم
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: هرچند در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با محدودیت جدی استخدام پرستار مواجه است ولی برای برطرف شدن این مشکل توسعه آموزش پرستاری و جذب نیروی جدید ضروری و نیاز به برنامه ریزی دارد.
انتهای پیام/ م.غ 1023


کلمات کلیدی:
معاون.وزیر.بهداشت     طرح.تحول.سلامت     دکتر.محمد.آقاجانی        

تاریخ بروز رسانی:   29 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >