ایجاد اعتماد در افراد از مهمترین وظایف سفیران سلامت است

2 اسفند 1394
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: ایجاد اعتماد در افراد برای مراقبت از خودشان از مهمترین وظایف سفیران سلامت است.

اصغر نوروززاده افزود: خودمراقبتی، موضوعی است که افراد جامعه باید برای تأمین، حفظ و ارتقای سلامتشان انجام دهند و این مراقبت‌ها برای فرزندان، خانواده، دوستان، ‌همسایگان و هم محلی‌ها صورت می‌گیرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: توجه به خود مراقبتی در کشورهای مختلف اثرات چشمگیری در زمینه افزایش سواد سلامت و ارتقای بهداشت داشته است و در کشور ما نیز با گذشت زمان جایگاه خود را به دست می‌آورد .
اصغر نوروززاده افزود: برنامه خود مراقبتی از طریق توانمند‌سازی افراد و گروه‌های مختلف با استفاده از آموزش در محیط‌های مختلف، از خانه تا مدرسه و محل کار شکل می‌گیرد، به نحوی که تمام افراد جامعه با احساس مسئولیت برای حفظ سلامت خود و دیگران نقش فعال ایفا می‌کنند.
وی تصریح کرد: با اجرای این برنامه از طریق تربیت سفیران سلامت در تمام خانواده‌ها، اعضای آن زیر چتر خود مراقبتی قرار خواهند گرفت و در کنار یکدیگر برای سلامت خانواده تلاش خواهند کرد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: برنامه آموزش سفیران سلامت در کارگاه‌ها ، کارخانه‌ها، اداره‌ها، سازمان‌ها و همچنین برای دانش‌آموزی و دانشجویی شکل خواهد گرفت به نحوی که هر سفیر سلامت می‌تواند تا 5 خانوار را تحت پوشش خود داشته و در جهت ارتقای سطح سواد سلامت آنها تلاش نماید.
نوروززاده اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح، افزایش سطح آموزش در خانوارها و جلوگیری از بین رفتن هزینه های درمانی است.
انتهای پیام/ ا.پ 3020
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سفیران.سلامت     خود.مراقبتی     اصغر.نوروززاده    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >