به همت تکنسین فوریت پزشکی بردخون صورت گرفت :
انجام زایمان در آمبولانس اورژانس 115 شهرستان دیر

11 اسفند 1394
شب از نیمه گذشته بود که نازگل از درد از خواب پرید آصف که گویا منتظر همچین روزی بود فوری زنش را به مرکز بهداشتی درمانی شهرستان دیر رساند ، خانم دکتر که چند روزی از شروع به کارش در این مرکز می‌گذشت فوراً بر بالین نازگل حاضر شد معاینات، حاکی از احتمال زایمان داشت اما برگه سونوگرافی که در دست آصف بود هفته 36 بارداری را نشان می‌داد ، می‌بایست زودتر او را به یک بیمارستان فرستاد ، خانم دکتر دست به کار شد و با اورژانس فوریت‌های پزشکی تماس گرفت .

حسن ناظمیان‌پور اپراتور آن شب فوریت‌های پزشکی شهرستان دیر به خبرنگار وب دا گفت : ساعت سه و نیم شب از مرکز بهداشتی درمانی بردخون با مرکز پیام اورژانس 115 فوریت‌های پزشکی مبنی بر اعزام مادر باردار 37 ساله افغانی تماس گرفتند که فوراً پس از اطلاع به همکاران در پایگاه فوریت‌های پزشکی بردخون ، این واحد امدادی اورانس 115 به مرکز بهداشتی درمانی بردخون اعزام شد .
آمبولانس در کمتر از 2 دقیقه به مرکز بهداشتی درمانی بردخون رسید.
عبدالحسین مغدانی ، امدادگر و صادق کردوانی تکنسین فوریت‌های پزشکی فوراً نازگل را به درون آمبولانس حمل کردند آصف هم به درون آمبولانس آمد و آمبولانس در سیاهی شب به سمت زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره ) کنگان به حرکت در آمد .
درد هر لحظه بر نازگل بیشتر می‌شد ، جاده خلوت بود و عبدالحسین مغدانی بی‌خیال تابلوهای سرعت کنار جاده تا آنجا که جا داشت بر سرعت آمبولانس افزود .
ناله‌های نازگل ، اشک‌هایی که در چشمان آصف موج می‌زد را به یکباره طوفانی کرد و بر گونه‌های آصف سرازیر شد ، خدایا خودت به داد نازگل برس ، نازگل را به دست تو سپردم و ...
آمبولانس بی‌اعتنا به تابلوهای سرعت در جاده ساحلی به پیش می‌رفت و تکنسین فوریت‌های پزشکی بر بالین مادر باردار هر لحظه علایم حیاتی و وضعیت مادر را بررسی می‌کرد .
علایم حیاتی خوب بود اما وضعیت مادر هر لحظه به سمت زایمان پیش می‌رفت .
سی کیلومتر از مسیر پیموده شده بود که علایم زایمان با پاره شدن کیسه آب نوزاد خودش را نشان داد ، آمبولانس در منتهی الیه سمت راست جاده‌ی که فاقد شانه خاکیست توقف کرد .
زایمان شروع شد و پس از چند دقیقه ، نوزاد عجول در نیمه‌های شب در آمبولانس 115 بردخون به روی زندگی لبخند زد .
تکنسین فوریت‌های پزشکی در خصوص زایمان انجام شده در آمبولانس 115 بردخون گفت: هر ساله شاهد اعزام مادران باردار هستیم اما این مورد اولین زایمان در حین اعزام مادر باردار به بیمارستان در آمبولانس بود که خوشبختانه با موفقیت انجام شد .
صادق کردوانی ادامه داد : با توجه به شرایط ویژه مادر و دستور پزشک مرکز بهداشتی درمانی بردخون تمامی اقدامات لازم از جمله سرم تراپی ، چک علایم حیاتی ، بررسی وضعیت پیشرفت زایمان و در نهایت مراحل انجام زایمان به سرعت و طور موفقیت آمیز در آمبولانس انجام شد .
این تکنسین شاغل در پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی بردخون اظهار کرد: پس از انجام زایمان فعالیت‌های لازم و اقدمات موثر جهت مراقبت‌های مادر و نوزاد انجام شد و برای دریافت خدمات بیشتر بهداشتی درمانی به بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان منتقل شد .
کردوانی در تشریح لحظه تولد این نوزاد گفت : در آن تاریکی شب صدای گریه نوزاد زیباترین آهنگ و صدایی بود که تا همیشه در ذهنم به یادگار خواهد ماند و انجام موفق زایمان و سلامت مادر و نوزاد لطف و کمک الهی بود که خنده بر لبان همه ما نشاند .
عادل مقدس رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز در خصوص زایمان انجام شده در آمبولانس اورژانس 115 فوریت‌های پزشکی بردخون گفت : پس از انجام موفقیت آمیز زایمان اقدمات لازم از قبیل سرم تراپی ، مدیریت صحیح راه هوایی نوزاد، کلامپ کردن و بریدن بند ناف، تخلیه ترشحات دهان نوزاد ، چک علایم حیاتی مادر و نوزاد و سایر فعالیت های مربوط به انجام زایمان‌های اضطراری توسط تکنسین فوریت‌های پزشکی در داخل آمبولانس انجام شده است.
این مقام مسئول در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تقدیر از عملکرد پرسنل شاغل در پایگاه فوریت‌های پزشکی اضافه کرد : عملکرد پرسنل شاغل در پایگاه فوریت‌های پزشکی نشان دهنده دانش و دقت بالا، مسئولیت پذیری و سرعت عمل مرکز اورژانس 115 شهرستان دیر است که موجب اعتماد عمومی به این مرکز شده و کارنامه قابل قبولی برای کارکنان این نهاد حیاتی رقم زده است.
مقدس با بیان اینکه ، این اولین تولد نوزاد در آمبولانس های اورژانس 115 شهرستان دیر در سال جاری است گفت : این مادر به همراه نوزاد دخترش با وضعیتی کاملا مناسب و مطلوب به بخش زایشگاه بیمارستان امام خمینی (ره ) کنگان منتقل شد.
شایان ذکر است در این اعزام صادق کردوانی تکنسین ، عبدالحسین مغدانی امدادگر و حسن ناظمیان‌پور اپراتور فوریت‌های پزشکی بودند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     آمبولانس     عبدالحسین.مغدانی     صادق     کردوانی     عادل.مقدس    
اورژانس.شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   11 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >