امداد رسانی فوری اورژانس 115 درحادثه سقوط اتوبوس درمنطقه پارس جنوبی

17 اسفند 1394
اورژانس 115 درحادثه سقوط اتوبوس درمنطقه پارس جنوبی با حضور فوری در محل صحنه، 36نفر از مصدومین را به بیمارستان اعزام کرد.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان درباره این حادثه گفت: این حادثه ساعت 6:10 صبح رخ داد و تیم عملیاتی پایگاه اورژانس جاده ای بیدخون اولین اکیپی بودند که در صحنه حاضر و پس از بررسی اولیه به امدادرسانی ودسته بندی مصدومین مشغول شدند .
دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت : پس از برقراری اولین تماس با اورژانس 115 کنگان در ساعت 6:17 اورژانس بیدخون در صحنه حاضر شده و گزارش اولیه صحنه حادثه را به مرکز پیام گزارش داده و از آنجایی که اتوبوس از جاده سقوط کرده بود، تخمین دقیق مصدومین و برآورد وضعیت آنان بدون حضور نیروهای آتش نشانی منطقه سخت و دشوار بوده است بنابراین خانم فاطمه سامری ، نیروی وقت مرکز پیام کنگان با تمامی ارگان‌های امدادی شامل آتش نشانی و پلیس 110 هماهنگ کرده و به دلیل تعداد بالای مصدومین طرح فراخوان آمبولانس از پایگاه‌های نزدیک و سایر ارگان‌ها را اجرا کرد.
دکتر دادجو در ادامه گفت : در این مأموریت 12 دستگاه آمبولانس کار امداد رسانی را با هدایت نیروهای عملیاتی اورژانس 115 و مرکز پیام کنگان از لحظه حضور تا ساعت 9 صبح به مصدومین که خارج کردن آنان از اتوبوس دشوار بود ، انجام داده و مصدومین در مرحله اول به بیمارستان نبی اکرم (ص) اعزام شدند.
این مقام مسئول تصریح کرد: آمبولانس‌های پشتیبان از پایگاه‌های اورژانس جاده ای چاه مبارک ، بیدخون و پایگاه اورژانس شهری کنگان و نیز بیمارستان نبی اکرم (ص) عسلویه ، درمانگاه سیراف ، منطقه ویژه و پتروشیمی گاز منطقه بوده اند.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی افزود: مصدومین حادثه به بیمارستان نبی اکرم (ص) عسلویه منتقل و پس از بررسی و معاینات بالینی بوسیله پزشکان و جراحان تعیین تکلیف شده اندکه بر اساس تشخیص پزشکان 4 نفر از آنان نیازمند خدمات تشخیصی و تخصصی تر در سطوح بالاتر بوده اند که با هماهنگی ستاد هدایت و اطلاع رسانی اورژانس به بیمارستان امام خمینی (ره)کنگان و بوشهر انتقال داده شدند.
به گزارش فاطمه سامری کارشناس مرکز پیام شهرستان کنگان ، در پیگیری‌های صورت گرفته حال عمومی مصدومین خوب بوده است.
انتهای پیام/ ز.ی 50000


کلمات کلیدی:
امدادرسانی     اورژانس     سقوط.اتوبوس     پارس.جنوبی        

تاریخ بروز رسانی:   17 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >