رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر خبر داد :
انهدام بیش از یک تن مواد غذایی فاسد در دیر

16 فروردين 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از جمع‌آوری و معدوم‌سازی هزار و 120 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در طرح بسیج سلامت نوروزی در این شهرستان خبر داد .

عادل مقدس با بیان اینکه یکی از رسالت‌ها و اهداف حوزه سلامت در ابتدای سال جدید ارایه خدمات مطلوب بهداشتی درمانی به مسافران نوروزی است، گفت: ارایه خدمات مطلوب، به‌موقع و سریع با برنامه‌ریزی، آموزش و نظارت مستمر بر اجرای دقیق رفتارهای سلامت تحقق می‌پذیرد که خوشبختانه تاکنون در این زمینه شاهد رضایتمندی مردم و تحقق این مهم بوده‌ایم.
وی با اشاره به فعالیت‌های بهداشت محیط در طرح بسیج سلامت نوروزی، اظهار کرد: در طرح بسیج سلامت نوروزی پنج تیم بازرسی بهداشت محیط کار نظارت بر صنوف هدف انجام می‌دهند که تاکنون هزار و 467 نفر ساعت کار بازدید از این اماکن انجام شده است .
وی افزود: در مدت یاد شده 933 بار از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و کمپ‌های اسکان مسافران نوروزی بازدید شد که از این مجموع هفت مورد به دلیل تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و یک باب مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل عدم رعایت مسایل و موازین بهداشتی و طی مراحل قانونی تعطیل شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر افزود: با تلاش همکاران بهداشت محیط و در این بازدیدها در مجموع یک تن و 120 کیلوگرم مواد غذایی فاسد از چرخه مصرف خارج و معدوم شد.
مقدس به اهمیت انجام نمونه برداری از آب و مواد غذایی نیز اشاره و اعلام کرد: در همین مدت 54 مورد نمونه برداری میکروبی آب انجام شده است که تمامی نمونه‌های آب مطلوب گزارش شده است.
وی اضافه کرد : از تعداد 663 مورد کلرسنجی انجام شده از آب آشامیدنی 93 مورد آن نامطلوب بوده است.
انتهای پیام/ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بسیج.سلامت.نوروزی     عادل.مقدس     شبکه.بهداشت‌درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   16 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >