انتقال دو بیمار توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر

22 فروردين 1395
دو بیمار از بیمارستان جزیره خارک با بالگرد اورژانس به بیمارستان شهدای خلیج فارس انتقال داده شدند.

مسئول اورژانس هوایی استان بوشهر ضمن اعلام این خبر گفت: در پی حضور بیماران اورژانسی در بیمارستان جزیره خارک درخواست اعزام بالگرد از مرکز اورژانس استان بوشهر شد که با حضور بالگرد بیماران اورژانسی به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر انتقال داده شدند.
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: یکی ار بیماران مادری باردار (دو قلو) به دلیل پارگی کیسه آب و نزدیک بودن زایمان نیازمند انتقال به مرکز درمانی بوده که علاوه بر متخصص زنان و زایمان ، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان را داشته باشد.
این مقام مسئول اضافه کرد: سن حاملگی این مادر باردار 33 هفته بوده و نوزادان نارس به دنیا می آمدند که با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی ستاد هدایت و اطلاع رسانی اورژانس بیمار از جزیره خارگ با حمایت تیم عملیاتی اورژانس 115 سید رسول هاشمی و مهران عباسی به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل و تحویل کادر درمانی داده شد .
دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار کرد: بیمار دوم آقایی 52 ساله بوده که با درد شدید شکمی به اورژانس بیمارستان خارک مراجعه کرده بود برای انجام CT و جراحی احتمالی با بالگرد اورژانس به بیمارستان شهدای خلیج فارس اعزام شد که در این پرواز مهدی مازیان پور و روزبه دهباشی بیمار را از مبدا تا رسیدن به مقصد همراهی کردند.
انجام 14 ماموریت اورژانس با بالگرد از آغاز فعالیت اورژانس هوایی تا کنون در استان بوشهر
مسئول اورژانس هوایی استان بوشهر تصریح کرد: تا به حال 14 ماموریت بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس و استان بوشهر به همت خلبانان هوادریا و تیم‌های عملیاتی فوریت‌های پزشکی استان انجام شده است که تمامی این موارد جز بیمارانی بودند که زمان در درمان و بهبودشان نقش اساسی داشته است و در پیگیری‌های به عمل آمده مشخص شده که خوشبختانه وضعیت همه آنان رو به بهبود و تعدادی از آنان سلامت کامل خود را بازیافته اند .
دکتر عبدالرحیم دادجو خاطرنشان کرد: هرچند سال 1395 را در حالی آغاز کردیم که دو تن از عزیزان اورژانس هوایی فارس با کادر پرواز و سایر افراد کادر پروازی جان خود را از دست دادند ولی همکاری سفید پوشان اورژانس با مسؤولین اورژانس هوایی در سراسر کشور این مهم را بر همگان نشان داد که تمام تلاش جامعه اورژانس پیش بیمارستانی بر سلامت و صحت مصدومین و بیماران است و در این زمینه از هیچ کوششی حتی جان خود فروگذار نخواهندکرد ، امید به اینکه خداوند شاهد ما باشد .
انتهای پیام/ ز.ی 50000


کلمات کلیدی:
اورژانس.هوایی     دکتر.دادجو     بیمارستان.خلیج.فارس    

تاریخ بروز رسانی:   22 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >