برگزاری جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

25 فروردين 1395
جلسه هماهنگی برنامه های هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سالن ابن سینای این دانشگاه برگزار شد.

مدیر روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به رسالت دانشگاه و لزوم توجه به سلامت انسان‌ها گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گام های زیادی در راستای سلامت عموم مردم برداشته که کلینیک قلب سالم و طرح وارنیش فلوراید از این نمونه است.
سید مجید حسینی افزود: فعالیت‌های هفته سلامت تنها مربوط به این هفته نمی باشد و باید در تمام سال تداوم داشته باشد.
مدیر گروه آموزش سلامت و ارتقای سلامت معاونت بهداشتی نیز در این جلسه گفت: تا کنون همکاری‌های زیادی بین دانشگاه علوم پزشکی و سازمان آموزش و پرورش استان صورت گرفته که جذب سفیران سلامت دانش آموزی از این جمله است.
مهندس حمیدرضا رصافیانی افزود: برگزاری مسابقات مختلف شعر، نقاشی، مقاله نویسی در هفته سلامت در بین دانش‌آموزان و عموم مردم از جمله فعالیت های پیشنهادی برای هفته سلامت است.
رییس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز ضمن قدردانی از همکاری های ارزنده دانشگاه علوم پزشکی در تامین سلامت دانش آموزان گفت: برنامه تحول نطام سلامت در مدارس با محوریت دانش آموزی و در قالب برنامه بهداشت یاران در مقطع ابتدایی، پیشتازان سلامت در مقطع متوسطه اول و سفیران سلامت در مقطع متوسطه دوم در حال انجام است.
دکتر منوچهر هوشیار افزود: در روز جهانی بهداشت کمپینی با محوریت دانش آموزان و با موضوع دیابت راه اندازی خواهد شد.
همایش پیاده‌روی خانوادگی، جشنواره غذای سالم، چاپ وتوزیع کتابچه دیابت، راه اندازی ایستگاه اتوبوس سلامتی، آموزش CPR توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی ، برپایی ایستگاه سلامت، تقدیر از فعالان عرصه سلامت و همایش تغذیه سالم از جمله برنامه‌های هفته سلامت خواهد بود.

گفتنی است در سومین جلسه هفته سلامت سال 95 نمایندگانی از روابط عمومی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی ، آموزش و پرورش ، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، معاونت درمان و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر حضور داشتند.

انتهای پیام/م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جلسه.هماهنگی     برنامه‌های.هفته.سلامت     سیدمجید.حسینی     حمیدرضا.رصافیانی     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   25 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >