فرماندار شهرستان دشتی:
کارهای بزرگ و با کیفیتی در حوزه سلامت استان انجام گرفته است

28 فروردين 1395
فرماندار شهرستان دشتی گفت: با همت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با توجه وجود موانع ومحدودیت‌ها ، کارهای بزرگ و با کیفیتی در حوزه سلامت استان انجام گرفته است .

غلامرضا مهرجو در جلسه بررسی وضعیت اوژانس جاده ای شهرستان دشتی با بیان اینکه دولت اهتمام ویژه ای به بخش بهداشت و درمان دارد، اظهار داشت: از اجرای طرح تحول نظام سلامت تاکنون اقدامات خوبی در تمام نقاط کشور در بخش بهداشت ودرمان انجام گرفته که همین امر موجب ایجاد رضایتمندی در بین مردم شده است.
وی افزود: در همین راستا در سال گذشته در جهت ارایه خدمات مطلوب تر به مردم عزیز طرح‌های بهداشتی درمانی خوبی در سطح شهرستان به بهره برداری رسیده است.
مهرجو از تجهیز بیمارستان زینبیه خورموج خبر داد و گفت: در سال گذشته با تامین اعتبارات لازم بخشی از تجهیزات مورد نیاز خریداری شد که امیدواریم در سال جاری نیز باقیمانده تجهیزات خریداری شود.
وی اضافه کرد: امسال نیز در اعتبارات عمرانی توجه ویژه ای به بخش سلامت خواهد شد و تلاش داریم شاخص های سلامت در سطح شهرستان افزایش یابد.
ساماندهی و تقویت پایگاه‌های اورژانس جاده ای ضروری است
فرماندار شهرستان دشتی افزود: ساماندهی و تقویت پایگاه‌های اورژانس جاده ای با توجه به نقش تعیین کننده این پایگاه‌ها در ایجاد امنیت جانی برای حادثه دیدگان و کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث ضروری است.
مهرجو یادآور شد: منطقه طسوج یکی از نقاط حادثه خیز شهرستان است که در فصل برداشت محصولات کشاورزی همواره تصادفات زیادی در این محور رخ می دهد که ضرورت دارد پایگاه اورژانس جاده ای در این محور احداث شود.
وی تصریح کرد: باتوجه به عدم توازن بین پراکندگی جمعیت شهرخورموج و محل استقرار مراکز بهداشتی درمانی ، لازم است پایگاه اورژانس جدید در سطح شهر ایجاد شود.
اورژانس جاده ای در محور گزدراز بزودی راه اندازی می شود
رییس مرکزمدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر نیز از راه اندازی اورژانس جاده ای در محور گزدراز خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این محور به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز و ترافیکی شهرستان است با پیگیری های صورت گرفته و تلاش نماینده مردم دشتی و تنگستان احداث اورژانس جاده ای گزدراز مصوب شد که بزودی راه اندازی می شود.
دکتر عبدالرحیم دادجو با بیان اینکه در حال حاضر چهار پایگاه اورژانس در شهرستان دشتی ارایه خدمات می کند، افزود: برای اورژانس جاده ای چاوشی قطعه زمینی توسط یکی از خیرین اهدا گردیده که برای احداث آن 2 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که امیدواریم هر چه زودتر این امر مهم تحقق یابد.
وی همچنین از آمادگی کامل جهت اعزام هوایی به تمام پایگاه‌های اورژانس استان خبرداد و گفت: با تلاش های صورت گرفته اعتبارات خوبی به بخش بهداشت و درمان اختصاص یافته است.
دکتر دادجو به ساماندهی پایگاه‌های اورژانس جاده ای استان اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر چهار نقطه استراتژیک در سطح استان وجود دارد که نیاز به توجه ویژه در راستای کاهش تلفات جاده ای دارد.
رییس شبکه بهداشت ودرمان شهرستان دشتی نیز با اشاره به فاصله پایگاه اورژانس شهر خورموج با مرکز شهر، از برنامه ریزی‌های لازم جهت استقرار پایگاه جدید در مرکز شهید الیاس احمدی خبر داد و افزود: در صورت اجرایی شدن این طرح علاوه بر پوشش مناسب نقاط مرکزی شهر، جاده لاور نیز که از جاده های پرمخاطره و حادثه خیز است ، تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ م.ا 3040


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
جلسه.بررسی.اورژانس     فرماندار.دشتی     غلامرضا.مهرجو     دکتر.دادجو     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتی    

تاریخ بروز رسانی:   28 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >