اولین نشست شورای فرهنگی دانشگاه در سال 95 برگزار شد

28 فروردين 1395
اولین نشست شورای فرهنگی دانشگاه در سال 95 در سالن ابن سینا برگزار شد.

قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست گفت: با توجه به نام گذاری شعار امسال با عنوان " اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل "، در تدوین برنامه‌های فرهنگی نیز باید این شعار در نظر گرفته شود و بعد اقتصادی برنامه‌ها با توجه به محدودیت اعتبارات مورد توجه قرار گیرد.
دکتر حیدر عزیزنژاد افزود: برای بالا بردن بهره‌وری و ارتقای کیفی برنامه‌های فرهنگی دانشگاه از نظرات و پیشنهاد‌های افراد متخصص و صاحب نظر در این زمینه استفاده شود.
معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با بیان اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی برنامه اعتکاف دانشجویی جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه قرار گرفته است گفت: ستاد برگزاری اعتکاف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مقدمات لازم برای برگزاری اعتکاف دانشجویی در 2 مسجدحضرت فاطمه زهرا(س) ستادو نبی اکرم(ص) پردیس را فراهم کرده است و امیدواریم امسال استقبال دانشجویان از سال گذشته بیشتر باشد.
حجت الاسلام علی اسماعیلی با بیان اینکه امسال چهارمین سال برگزاری اعتکاف در دانشگاه علوم پزشکی بوشهراست افزود: تفاوتی که اعتکاف دانشگاه با سایر اعتکاف‌ها دارد این است که در نظر است این اعتکاف با محتوای معنوی و علمی برگزار ‌شود و کتاب‌های علمی به صورت امانی در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: برنامه اعتکاف دانشگاه زمان بندی شده و همه اوقات معتکفین از برنامه‌های علمی، فرهنگی و معنوی پر شده است.
معاون توسعه دانشگاه نیز گفت: یکی از اهداف اصلی وزارت علوم و آموزش پزشکی این است که افرادی تربیت شوند که هم برای خود مفید باشند و هم سر منشأ کارهای بزرگ در جامعه باشند.
دکتر ایرج بیژنی افزود: در زمینه آموزش، بیشترین تلاش صورت می‌گیرد تا به دانشجویان و دانش‌آموزان آموزش‌های مورد نیاز و کاربردی داده شود و این کار باید با ظرافت انجام شود.
در ابتدای این نشست معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه ضمن برشمردن برنامه‌های مهم فرهنگی دانشگاه در فروردین و اردیبهشت ماه، گفت: با همکاری نهاد رهبری، دبیرخانه شورای فرهنگی و معاونت دانشجویی فرهنگی، تمهیدات لازم برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف در مساجد دانشگاه فراهم شده است.
مهندس حسین قائدی با بیان اینکه اعتباری معادل دویست و پنجاه میلیون ریال برای برگزاری اعتکاف دانشجویی دانشگاه در نظر گرفته شده است تأکید کرد: در زمان برگزاری اعتکاف هیچ آزمونی برگزار نخواهد شد.


انتهای پیام س/ ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.شورای.فرهنگی     دکتر.عزیزنژاد     حجت‌الاسلامم.علی.اسماعیلی     دکتر.بیژنی    

تاریخ بروز رسانی:   28 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >