مسئول نهاد رهبری در دانشگاه:
از ظرفیت‌های ماه رجب برای ارتقای معنویت در دانشگاه استفاده شود/اعتکاف بیش از دویست دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

31 فروردين 1395
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ظرفیت های ماه پر برکت رجب برای فراهم شدن فضاهای معنوی و ارتقای معنویت در دانشگاه باید استفاده و بهره برد.

حجت الاسلام عباس دشتی در نشست ستاد برگزاری اعتکاف دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: امسال استقبال خوبی از ناحیه دانشجویان برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف صورت گرفته است که ضروری است با برنامه ریزی صحیح و استفاده از ظرفیت های بالفعل و بالقوه و حضور کارشناسان مجرب بر غنای این آیین روحانی در دانشگاه افزوده شود.
وی بیان داشت با هماهنگی صورت گرفته، نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم بوشهر در جمع دانشجویان معتکف حضور پیدا خواهد کرد و برنامه های معنوی متعددی در قالب نشست های مذهبی و گفتمان های دینی اجرا خواهد شد.
مسئول فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با اشاره به برنامه های معنوی و فرهنگی اعتکاف دانشجویان گفت: با توجه به فصل امتحانات دانشجویان در نظر است این اعتکاف با محتوای معنوی و علمی برگزار شود.
حجت الاسلام علی اسماعیلی افزود: برنامه های معنوی اعتکاف به دو صورت جمعی و فردی برگزار خواهد شد که مناجات، نماز جماعت، ختم و قرائت قرآن کریم و صلوات، تواشیح، دعا و زیارات، سخنرانی، حلقه های معرفت افزایی، مراسم ولادت امام علی(ع) و وفات حضرت زینب(س) و اعمال ام داوود از جمله برنامه های معنوی جمعی است و نماز های مستحبی، ساعات خلوت و تفکر و مطالعه از جمله برنامه های فردی است که در 3 روز اعتکاف اجرا خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به فصل امتحانات دانشجویی، اوقاتی برای مطالعه دانشجویان در نظر گرفته شده و کتاب های امانی برای مطالعه در اختیار دانشجویان معتکف قرار داده خواهد شد و مسابقه کتابخوانی نیز برگزار می شود.
اسماعیلی افزود: مراسم افتتاحیه و اختتامیه اعتکاف با حضور مسئولان دانشگاهی و تعدادی از مسئولان استانی برگزار می شود و در پایان بسته های فرهنگی به معتکفین اهدا خواهد شد و به تعدادی از معتکفین نیز به قید قرعه کمک هزینه سفرهای زیارتی اهدا خواهد شد.
مهندس حسین قائدی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه نیز گفت: هماهنگی‌های لازم و مقدمات برنامه مراسم اعتکاف در دانشگاه صورت گرفته و مساجد دانشگاه آماده پذیرایی از دانشجویان معتکف می‌باشد و هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
انتهای پیام س / ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اعتکاف     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     حجت‌الاسلام.علی.اسماعیلی     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   31 فروردين 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >