جشن روپوش سفید دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر برگزار شد

1 ارديبهشت 1395
جشن روپوش سفید دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر با حضور قائم مقام رییس دانشگاه، معاونان، رییس دانشکده دندانپزشکی ، اعضای هیأت علمی و دانشجویان برگزار شد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این جشن با بیان اینکه از قرن ۱۵ لباس پزشکان را به نشانه قداست به رنگ سفید انتخاب کردند، گفت: روپوش سفید دارای قداست خاصی می باشد و شغل‌های حرفه‌ای مانند پزشکی و دندانپزشکی که این روپوش را به تن می‌کنند، مردم آنان را به عنوان الگو قرار می دهند و تمام اعمال و رفتارشان به عنوان الگو برای دیگران محسوب می‌شود.
دکتر صمد اکبر زاده افزود: دوره بالینی برای دانشجویان یک دوره طلایی است تلاش کنید از این دوره طلایی بهترین استفاده را کرده و سعی نمایید مهارت های حرفه ای و اخلاق حرفه ای را یاد بگیرید.
این مقام مسئول با بیان اینکه به دانشجویان توصیه می کنم در برنامه های زندگی از زمان به خوبی استفاده کنید اظهار داشت: باید با بیمار ارتباط خوب برقرار کنید چون اگر با بیمار رابطه خوبی برقرار شود درمان نیز به خوبی صورت می‌گیرد.
رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این جشن ضمن تبریک به دانشجویان ورودی 92 به مرحله کار در کنار بالین بیمار و کار بالینی گفت: دوره دندانپزشکی عمومی دوره 6 ساله است که شما بعد از گذراندن 2 سال دوره علوم پایه و یک سال دوره پری‌کلینیک وارد دوره کلینیک می‌شوید که این مراسم به صورت نمادین در این مرحله انجام می‌شود به عنوان جشن روپوش سفید نام گرفته است.
دکتر سید عمار بصری افزود: روپوش سفید به عنوان نماد طبابت در بین افراد جامعه مطرح و از ارزش و قداست خاصی برخورد است و می بایست افرادی که این روپوش را می‌پوشند این قداست را حفظ کنند.
این مقام مسئول خطاب به دانشجویان اظهار داشت: باید سعی کنید اخلاق حرفه ای ، احترام به بیمار، احترام به حقوق همراه بیمار، پرسنل دانشگاه و سایر اساتید را مدنظر قرار داده و برای مسئولیت سنگین اما شیرین آماده کنید.

انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
جشن.روپوش.سفید     دانشجویان.دندان‌پزشکی     معاون.آموزشی     دکتر.صمد.اکبر     زاده     سید.عمار.بصری    

تاریخ بروز رسانی:   1 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >